Kilka prostych i szybkich pomysłów na aranżację łazienki

2023-02-21 3:18:58
Aranżacja łazienki jest tak samo ważna, jak wystrój i dodatki w innych pomieszczeniach, gdyż spędzamy tam sporo czasu. Dla wielu to strefa relaksu i odpoczynku dlatego należy zrobić wszystko, żeby dobrze się prezentowała i zapewniała maksymalny komfort. Dywanik łazienkowy, ciekawy sposób ułożenia umywalki oraz lampy to tylko propozycje.

Co zrobić, żeby łazienka prezentowała się ciekawie?

Umywalka na blacie to ciekawy pomysł na aranżację łazienki. Tym bardziej że ten element nie musi wyglądać jak standardowa szafka. Zamiast tego warto postawić na przymocowanie umywalki do ściany, a następnie osadzenie na blacie. Efekt jest bardzo estetyczny. Inwestor może zdecydować się na wykorzystanie samodzielnego blatu przymocowanego do ściany albo wersję stołową, czyli wzbogaconej w nogi. Nie warto wybierać szafek umywalkowych, gdyż mają niekorzystny wpływ na końcową aranżację i psują efekt. Taki sposób umiejscowienia umywalki jest bardzo prosty, a zarazem pomysłowy i rzadko spotykany. Kiedy dodać do tego odpowiedni dywanik łazienkowy, uzyskujemy kompozycję idealną.

Płytki heksagonalne występują w formie tak zwanego plastra miodu. To doskonała propozycja dla osób, które cenią ciekawe rozwiązania i pod żadnym pozorem nie chcą się nudzić. Płytki potrafią pięknie wykończyć ściany i podłogę, a do tego stanowią wprost idealne wykończenie ściany oraz podłogi. Można je zastosować również jako obudowa wanny. Dostępne są kompozycje jednokolorowe oraz wielokolorowe składające się z różnych barw i odcieni. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia osoby aranżującej wnętrze. Może być ciekawie i oryginalnie, ale nie bez gustu, dlatego płytki muszą być dopasowane do zastosowanych dodatków – dywanik łazienkowy, lampy oraz ręczniki – tutaj nie może być żadnych przypadkowych wyborów.

Zwisające żarówki to już ostatnia przedstawiana dzisiaj propozycja, która pozwoli nadać łazience wyjątkowego charakteru i to niewielkim nakładem pracy. Zapewniają przede wszystkim źródło światła punktowego oraz dekoracyjnego, co jest bardzo istotne w każdej łazience. Będziemy dobrze widzieć, dobrze się czuć, a ciekawy wygląd pomieszczenia zachęci do spędzania czasu w nim i stanie się wizytówką dobrego gustu właścicieli. Trzeba jednak pamiętać, iż lampy nie mogą mieć negatywnego wpływu na sposób korzystania z łazienki. Warto wprowadzić je jako źródło strefowe nad lustrem i umieścić w kilku punktach. Ważne jest także zastosowanie chłodnego światła.

– Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *