Kolagen – ratunek dla naszej skóry

2023-01-31 1:32:58
Jak wszyscy wiemy produkcja białka młodości zmniejsza się wraz z upływem czasu. Jego rola w naszym organizmie jest bardzo ważna – nie tylko wspiera nasz układ ruchu, umożliwiając prawidłowe działanie stawów, ale również determinuje to jak wygląda nasza skóra. W mediach bardzo często obserwujemy reklamy kremów zawierających kolagen i obiecujących wygładzenie istniejących zmarszczek czy bruzd. Prawda jednak jest taka, że aby kolagen spełniał swoje zadanie musi znaleźć się pod tkanką skóry. W tym wypadku zdecydowanie sensowniejsze będzie dostarczanie kolagenu od środka za pośrednictwem suplementacji oraz korzystanie ze specjalnych zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem kolagenu.

Kolagen w gabinecie medycyny estetycznej

Na rynku dostępnych jest kilka różnych zabiegów, które polegają na zwiększeniu ilości kolagenu w naszym organizmie. Możemy tu wymienić te najważniejsze:

  • Mezoterapia skóry – odbywa się przez wstrzykiwanie koktajlu składników odżywczych, którego zadaniem jest poprawienie jędrności oraz elastyczności naszej skóry;
  • Mikroigłowanie – zabieg, który wykorzystuje tak zwane mikroigły, stymulujące produkcję naturalnego kolagenu w organizmie;
  • Zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny – naświetlanie skóry laserem powoduje stymulację produkcji kolagenu, co pozytywnie wpływa na jej stan;
  • Iniekcje kolagenu, czyi wstrzykiwanie substancji do skóry w celu wygładzenia skóry i zniwelowania zmarszczek;
  • Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji polegają na naświetlaniu skóry falami radiowymi. Takie działania również stymulują produkcję naturalnego kolagenu.

Kolagen w suplementach

W poszukiwaniu suplementów zawierających kolagen, warto wiedzieć, że możemy wyróżnić kilka typów tej substancji:

  • Typ I znajdziemy w kościach, zębach, ścięgnach oraz skórze;
  • Typ II to głównie stawy;
  • Typ III to skóra, mięśnie oraz co ważne – naczynia krwionośne;
  • Typ V i X znajduje się w kościach, ścięgnach, skórze i mięśniach;
  • Typ hydrolizowany – najłatwiej się wchłania, ponieważ dzieli się na mniejsze cząsteczki.

Znając nasze braki będziemy łatwiej umieli dopasować suplement zawierający kolagen. Nie ma za bardzo sensu kupować kompleksu witamin zawierających domieszki kolagenu. Zdecydowanie lepiej jest postawić na czysty kolagen https://kolagen.pro/  z zaufanego sklepu z suplementami czy apteki. Tu także możemy zdecydować, czy wolimy pić słodki napój kolagenowy, który powstaje z połączenia proszku i wody czy jednak jesteśmy zwolennikami tradycyjnych suplementów w postaci tabletek, pastylek, kapsułek. Nowością jest kolagen w żelu lub żelkach, który również jest skuteczny.

Kluczem do tego, by zauważyć efekty działania kolagenu jest systematyczność i regularność w suplementacji. Cztery miesiące przyjmowania suplementu powinno wystarczyć, by zacząć obserwować pozytywne rezultaty na naszej skórze. Warto jednak pamiętać, że same suplementy nie załatwią nam zdrowo wyglądającej, napiętej skóry. W tym zakresie równie ważna, a nawet ważniejsza jest dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

– Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *