Facebook


KOLARSTWO. Alan Banaszek mistrzem Europy!

2017-10-27 7:00:29

Alan Banaszek z tatą Bogdanem po berlińskim sukcesie już w koszulce mistrza Europy
Fot. fb Bogdan Banaszek

Alan Banaszek, mieszkaniec naszego powiatu, pochodzący z Wólki Radzymińskiej zdobył na torze kolarskim w Berlinie złoty medal Mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. Niespełna 20-letni kolarz reprezentujący barwy polskiej grupy zawodowej CCC Sprandi Polkowice wyprzedził byłego już ME, Duńczyka Niklasa Larsena i niemieckiego kolarza Maximiliana Beyera


To drugi już tytuł ME zdobyty przez Alana. Przypomnijmy, że zdobył on w 2015 roku w estońskim Tartu tytuł mistrza kontynentu juniorów w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. W tym roku A. Banaszek pokazywał się już z dobrej strony w rywalizacji z seniorami. M.in. w Tour de Pologne, jego łupem padło też Grand Prix wyspy Rodos.
Alan pochodzi z kolarskiej rodziny. Na rowerze ścigał się jego tata Bogdan, także jego stryj Dariusz Banaszek, który jest obecnie prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Także dwaj jego stryjeczni bracia – Adrian i Norbert to obiecujący kolarze młodego pokolenia. Alan swym sportowym sukcesem w Berlinie sprawił sobie ciut przedwczesny prezent urodzinowy, bo 30 października kończy 20 lat. Nasze gratulacje i jubileusze serdeczności!

Alan Banaszek po sukcesie na berlińskim torze
Fot. fb Dariusz Banaszek

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *