Koncentrator tlenu – w czym i kiedy może pomóc?

2020-06-24 10:09:16
Do popularnych rodzajów kuracji medycznych możliwych do przeprowadzenia we własnym domowym zaciszu zalicza się coraz chętniej wykorzystywaną tlenoterapię, która od lat stanowi skuteczną metodę zwalczania wielu przewlekłych chorób. Dzięki oczyszczonym masom tlenu trafiającym do płuc leczonego, możliwe jest zlikwidowanie rozmaitych dolegliwości układu oddechowego, zapewnienie właściwego dotlenienia organizmowi oraz poprawienie komfortu życia pacjentów w zaawansowanych stadiach rozlicznych schorzeń. Do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu wystarczy zaopatrzenie się w solidnej klasy koncentrator tlenu, jaki proponują między innymi wypożyczalnie sprzętu medycznego typu Elektrotechmed, za pośrednictwem których można wynająć najnowsze modele aparatury wysokiej klasy.

 

Sposób działania

W wielkim skrócie ujmując, wspomniana wyżej tlenoterapia opiera się na dostarczaniu zwiększonego stężenia tlenu pacjentowi wymagającemu stałego lub jednorazowego wspomagania. Kiedyś, aby móc skorzystać z tlenowej kuracji należało udać się do szpitala, dziś chory swobodnie może leczyć się w pewnym sensie samodzielnie, oczywiście trzymając się stricte zaleceń lekarza prowadzącego przepisującego tlenoterapię. Poza tym, że warunki niegdyś wyłącznie szpitalne, można dziś bez trudu odtworzyć w domowych czterech kątach, dodatkowo pacjent ma szeroki wachlarz modeli urządzeń do wyboru. Generalnie wyszczególnia się koncentratory mobilne i stacjonarne. Pierwsze ze wspomnianych pozwalają na bezproblemowe przenoszenie sprzętu, co daje ogromny komfort chorym mogącym funkcjonować jak w pełni zdrowy człowiek – podróżować, nie być przykutym do łóżka, non stop mając niezbędny asortyment medyczny pod ręką. Stacjonarne warianty są natomiast dużo bardziej wytrzymałe i doskonale sprawdzają się w przypadku chorych wymagających stałej dostawy tlenu w zwiększonym stężeniu. Jeżeli pacjent dysponuje dużą przestrzenią mieszkalną, warto rozważyć inwestycję w stacjonarny koncentrator, który da możliwość wykreowania we własnym domu mini sali szpitalnej z profesjonalnym oprzyrządowaniem.

Niepokojące symptomy

Pierwszym sygnałem wskazującym na to, że coś jest nie tak z naszym organizmem okazują się często powracające duszności. Nierzadko dzieje się tak, że u pacjenta stwierdza się zbyt niski poziom ciśnienia parcjalnego tlenu we krwi, co wymaga systematycznego dotleniania. Koncentrator tlenu zdecydowanie jest w tym przypadku niezbędnym asortymentem, w który powinien wyposażyć się chory. Do najpowszechniejszych objawów niewydolności oddechowej zalicza się nie tylko ataki duszności, ale także brak apetytu i wiążącą się z tym nadmierną utratę masy ciała czy problemy z koncentracją. Do tego dochodzą również kłopoty z zasypianiem oraz brak kondycji przejawiający się dużo gorszą niż niegdyś tolerancją wysiłku fizycznego. W poważnych stadiach rozwoju niewydolności dochodzi nawet do sinicy oraz zasłabnięć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *