SIATKÓWKA. Krok do ósemki

2015-05-05 12:47:03

Od sobotniego, wyjazdowego zwycięstwa 3:1 nad zespołem Developresu Rzeszów rozpoczęły siatkarki SK bank Legionovia drugą fazę rundy play-off sezonu 2014/2015. Rewanż tego dwumeczu w Legionowie, a jego zwycięzca zapewni sobie przynajmniej ósmą lokatę na końcu rozgrywek w Orlen Lidze

Dość rozbudowany (zakończenie całej batalii w połowie maja), skomplikowany, by nie powiedzieć – kuriozalny, jest tegoroczny system rozgrywek play-off.. Po porażce w dwumeczu z Chemikiem Police (dwa razy po 0:3) nasze siatkarki rozpoczęły batalię o miejsca 5-12. Tak, tak to nie pomyłka ( nie o miejsca 5-8), a nowość (5-12). Pomysłodawca tej komplikacji, rozciągnięcia w czasie rozgrywek zmęczonym już sezonem siatkarkom, argumentuje, że kluby zgodziły się na taką formułę innowacji. Ciekawe? Zamknięta Orlen Liga, z której nikt nie spada i która ma być promocją młodych siatkarek, rozgrywana w czasie przedmaturalnym, finiszu innych rozgrywek młodzieżowych to iście ….”innowacyjny „ pomysł. Nasze gratulacje!
Legionowskie siatkarki w Rzeszowie uczyniły pierwszy, poważny krok ku ósemce, bo zwycięzca tego dwumeczu, niżej ósmej lokaty spaść już nie może. Tegoroczny beniaminek OL tylko w pierwszym secie sobotniego meczu „pogroził” Legionovii paluszkiem, zasygnalizował, że będzie chciał powtórzyć zwycięski wynik rzeszowskiej konfrontacji z sezonu zasadniczego. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza grały w tej pierwszej partii dobrze w obronie, popełniały mniej błędów własnych, a Paulina Głaz, zastępująca w ataku nieobecną Paulę Szeremetę, nie miała większych problemów z legionowskim blokiem.
Nasze siatkarki przebudziły się na szczęście w drugim secie rzeszowskiego spotkania i inicjatywy w tym meczu nie oddały już do zwycięskiego końca. Grę naszej drużyny „ciągnęła” przede wszystkim kapitan zespołu, przyjmująca Daria Paszek (MVP spotkania), która atakowało z ponad 50-procentową skutecznością. Podobnie jak środkowa Kanadyjka – Jamie Thibeault. Do tej dwójki trzeba dodać dobrą grę Oli Wójcik Nawet w wyrównanych końcówkach , trzeciego i czwartego seta sobotniego meczu, siatkarki trenera Ettore Guidettiego zdołały zachować „zimne głowy”, nie dać sobie wydrzeć zasłużonego zwycięstwa. Czy awansu do dalszej fazy play-off?
W legionowskim rewanżu (21 kwietnia, godz. 19), aby doszło do tzw. złotego seta, rzeszowianki musza wygrać 3:0 lub 3:1. Czy to możliwe? Choć kobiety, a więc i siatkarki zmiennym bywają to… Myślę, że wątpię, aby tak właśnie się stało.

Developres Rzeszów – Legionovia Legionowo 1:3 ( 25:20, 18:25, 23:25, 23:25). Legionovia: Bechis (2), Paszek (18), Szymańska (3), Smarzek (11), Wójcik (18), Thibault (14), Wysocka (libero) oraz Bociek (3), Gajewska.
Dla rzeszowianek najwięcej punktów zdobyły:19 – Paulina Głaz oraz po 13 – Magdalena Hawryła i Ewa Śliwińska. (jb)

sport@tio.com.pl

JERZYBUZE

fotoMiD_SK Leg-Rzeszow_150113_8691

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *