KRÓTKO I NA TEMAT. Knajacka mentalność rządzących

2016-12-15 12:30:47

Z powodu niewygodnych dla władzy publikacji w Toiowo, rozpoczęła się właśnie nagonka na gazetę. Nie znając faktów, od razu przyłączyli się do niej wszelkiej maści działacze i urzędnicy.

Na facebooku natknąłem się też na pełen oburzenia głos zastępcy prezydenta miasta niejakiego Piotra. Napisał tam coś o skarłowaceniu zawodu oraz że przez wiele lat pracował jako dziennikarz i nigdy nie donosił. Jak jednak poinformował mnie bardziej zorientowany kolega, to nie do końca prawda. Według jego pamięci, obecny zastępca prezydenta odpowiedzialny za oświatę, a jednocześnie ulubieniec żeńskiej części ciała pedagogicznego, żadnym tam prawdziwym dziennikarzem nigdy nie był. Może co najwyżej gminnym, a potem spółdzielczym propagandzistą.

Najbardziej jednak zadziwiło mnie to, że działalność gazety piętnującą występki rządzących, „krytycy z urzędu” uznali za coś najgorszego – za donosicielstwo. To prawda, w rozmaitych mafijnych organizacjach, grupach przestępczych, a także wśród tzw. kiboli obowiązuje swoista zmowa milczenia. Porachunki załatwia się we własnym sosie, krwawo rozprawiając się z przeciwnikami albo organizując np. tzw. ustawki.

W knajackiej mentalności wszelkie kontakty z szeroko rozumianymi organami wymiaru sprawiedliwości w ogóle nie wchodzą w grę. Dla ich członków mogłoby to bowiem grozić nawet wykluczeniem z danej grupy czy gangu. Dla przypomnienia – knajactwo to sposób zachowania charakterystyczny dla ludzi z marginesu społecznego, przestępców czy innych środowisk patologicznych. Dlatego z przerażeniem obserwuję, że ten sam lub podobny kodeks obowiązuje w legionowskim samorządzie.

Najwyraźniej rządzący zapomnieli, że samorząd to nie tego typu organizacja.
W każdym razie, my do tego gangu nie należymy…

PAWEŁ SZYLING

toiowo@toiowo.eu

Komentarze

5 komentarzy

 1. zygmunt odpowiedz

  Dla nich jedyna prasa, to wyłącznie prasa usłużna i uzależniona. Byt kształtuje świadomość…

 2. Krzysiek odpowiedz

  Zadrożny kiedyś krytykował Romana i spółkę, więc został wciągnięty na listę płac. Bo przygotowania, inteligencji czy zaradności, brak.

 3. SEBA odpowiedz

  Cała ta trójka z obrazka myśli, że wszyscy inni też są w zmowie. ;-(

 4. wagabound odpowiedz

  W mafii są takie zasady – wszyscy się nachapiemy – tylko morda w kubeł ….
  A kto odważy się mówić …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *