KRÓTKO I NA TEMAT… Wyprzedaż rodowych sreber

2021-05-12 6:30:53

Władze miasta jak sprzedawały gminne działki tak sprzedają. Podczas ostatniej sesji pro-prezydenccy radni przegłosowali, aby prezydent mógł sprzedać 4 sąsiadujące działki, w pobliżu Al. Legionów, w rejonie cmentarza, o łącznej powierzchni 5 tys. m2


Nic nie pomogły argumenty opozycji, że tak duży zwarty teren mógłby się kiedyś przydać miastu pod jakąś publiczną inwestycję. Ratusz nie odpowiedział nam również do tej pory na pytanie, jak wiele Gmina ma jeszcze podobnych, czyli tak dużych działek. A szkoda, bo może by się okazało, że nie jest ich tak wiele i może warto część z nich zatrzymać na przyszłość.
Nie raz już bowiem okazywało się, że w mieście brakuje terenów, choćby pod takie publiczne inwestycje jak przejazdy i przejścia przez tory kolejowe. W przypadku każdego niemal miejsca pod planowaną przeprawę okazywało się, że budzi ona kontrowersje i opór mieszkańców, którzy mieszkają w pobliżu. Zapewne nie byłoby tego, gdyby zawczasu zarezerwowano i  zabezpieczono teren pod podobne inwestycje.
Radni zwracali uwagę, że w przypadku wystawieni tych działek na sprzedaż, istnieje duże ryzyko, że trafią one w ręce deweloperów. I zanim się obejrzymy, wyrosną tam kolejne szeregowce. Okazało się więc, że legionowski ratusz tylko udaje, że chce powstrzymać bezładną szeregową zabudowę. A tak na prawdę gotów jest nawet wyprzedawać rodowe srebra, byle tylko iść im na rękę…

PS

Komentarze

2 komentarze

  1. Ewa odpowiedz

    Sprzedają dweloperom wszystkie działki, a potem będa mówić , że nie ma już miejsca na budowę dróg, przejazdów przez tory itd.

  2. Jakub odpowiedz

    Nie za darmo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *