KULTURA. Bajki mogą pomóc – Biblioteka Rodzin

2022-05-19 12:12:14

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza na kolejne warsztaty z ekspertem. Odbywają się one w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą „Biblioteka Rodzin”

W sobotę 21 maja w godzinach 12:00–14:00 gościem Poczytalni będzie Agnieszka Ciesielska – psycholożka, która pracuje z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z zespołem Aspergera, z ADHD, z osobami, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, z radzeniem sobie z emocjami, z niskim poczuciem własnej wartości. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej ekspertka omówi sposoby motywowania dzieci do czytania oraz przedstawi korzyści, jakie ono niesie. Prowadząca również wyjaśni, jaką rolę odgrywa wzrok w nauce czytania, czym jest bajkoterapia i jak może pomóc w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Druga część spotkania będzie przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które można wysłać do 19 maja na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl

Na zajęcia organizatorzy zapraszają wszystkie osoby mające dzieci oraz pracujące z dziećmi: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, bibliotekarzy. W czasie warsztatów maluchami zajmą się animatorzy z Poczytalni. Osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Informacja o drugiej części warsztatów: TUTAJ

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    W artykule jest : (…) ekspertka omówi sposoby motywowania dzieci do czytania oraz przedstawi korzyści, jakie ono niesie (…). To może pani ekspert mi też pomoże ? Bo jak przeczytałem kodeks karny i artykuł o policji a potem skonfrontowałem to z rzeczywistością to nie nie wiem czy jakieś korzyści dla siebie wyniosłem z tej lektury .Tylko to że wiem teraz jaki to wszystko syf – ale czy to można nazwać korzyścią ? Co na to pani ekspert ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *