KULTURA. Dramat „Mustang” w Kinie Otwartym

2021-06-09 8:03:41
Ostatnim przed wakacyjną przerwą filmem w cyklu KINO OTWARTE online będzie „Mustang”, historia pięciu sióstr z nadmorskiej miejscowości niedaleko Stambułu, które w obliczu skandalu zostają zmuszone do walki o wolność i możliwość kierowania własnym życiem

Francusko-turecki dramat „Mustang” to nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny debiut młodej reżyserki Deniz Gamze Ergüven.
„«Mustang» to hołd dla niemożliwej do ujarzmienia młodości. Debiut Deniz Gamze Ergüven jednakowo dobrze sprawdza się jako film o dojrzewaniu, współczesna baśń i alegoria polityczna. Turecka reżyserka wyraźnie odwołuje się do uniwersalnych narracji o kształtowaniu tożsamości i bolesnym, lecz niosącym wyzwolenie wkraczaniu w dorosłość. Jednocześnie jednak osadza swoją historię w bardzo konkretnej rzeczywistości. W «Mustangu» prowincjonalne miasteczko, w którym toczy się akcja filmu, przypomina Turcję w pigułce i – tak jak cały kraj – jest targane konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością”. (Piotr Czerkawski, Filmweb).
UWAGA: seans dla widzów od 16 r.ż.
Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.
Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: „MUSTANG” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 17.06.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: http://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *