KULTURA. Festiwal smaku, festiwal muzyki, festiwal atrakcji, festiwal emocji czyli Święto Gminy Wieliszew 2022

2022-05-26 12:24:39

Solidarni. Zawsze Razem! Pod takim hasłem 4 czerwca odbędzie  się Święto Gminy Wieliszew

Po pandemicznej przerwie wracamy do starej formuły naszego święta z paradą mieszkańców – zaznacza wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki – Chcemy być widoczni, by pokazać, że pandemia nie zgasiła w naszej społeczności poczucia wspólnoty, a tocząca się wojna w Ukrainie pokazała jeszcze większą solidarność. 

 Festiwal atrakcji

Impreza rozpocznie się o 14:30 paradą lokalnych szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, sołectw i mieszkańców w Parku Świętojańskim. W tym roku przemarsz tematycznie będzie nawiązywał do hasła: Solidarni. Zawsze razem!. Trzeba będzie wykazać się  nie lada kreatywnością aby iść w paradzie ulicami Wieliszewa. O 15:00 rozpocznie się oficjalnie Święto Gminy Wieliszew. Podczas niego na scenie zaprezentują się lokalni artyści związani z sekcją Ośrodka Kultury w Wieliszewie oraz zespół ZTL Promyki.

 Festiwal muzyki

Od kilku lat nie tylko mieszkańcy Wieliszewa  mają okazję uczestniczyć w koncertach gwiazd polskiej muzyki. Wieliszewska scena gościła już między innymi Kayah, Monikę Brodkę, Krzysztofa Zalewskiego, Ewę Farną, Dawida Kwiatkowskiego czy zespół Enej. Także w tym roku gminę odwiedzą zespoły grające wartościową a zarazem popularną muzykę.
O 17:30 na scenę wejdzie Skytruck.  Zagrają jako suport przed koncertami głównych gwiazd wieczoru. Kto wie może występ przed Kwiatem Jabłoni i Agnieszką Chylińską przyczyni się do rozwinięcia się ich kariery?
Skytruck to nietuzinkowa grupa muzyków, którzy pragną by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej.
W swoich utworach zawarli mnóstwo mocnych riffów, tekstów bez tematów tabu, na wiązań do klasyki rocka, a także nowoczesnych brzmień. Piosenki Skytruck pobudzają słuchacza do ciekawych przemyśleń, w sprawny sposób łącząc przebojowość i rockowy charakter.
Któż nie słyszał o Kwiecie Jabłoni. To rodzeństwo muzyków zawładnęło sercami i uszami nie tylko młodych słuchaczy. Potrafią zgrabnie łączyć muzykę folkową, popową i elektroniczną. Na ich energetyczne  koncerty przychodzą tłumy, znające słowa każdej piosenki. Czy tak będzie również w Wieliszewie? Przekonamy się od 19:30.
Głównej gwiazdy festiwalu muzyki przedstawiać nie trzeba. Agnieszka Chylińska  – Królowa łez od prawie 30 lat wychodzi na scenę, a na tej wieliszewskiej pojawi się o 21:00. Swoją energią i doskonale znanymi utworami na pewno rozgrzeje publiczność.
Poza sceną na mieszkańców czekać będą stoiska z rękodziełem oraz lokalnymi produktami czy książkami historycznymi.  Lokalne szkoły i przedszkola będą czekać w swoich stoiskach z niespodziankami i zabawami dla dzieci. Na sportowym stoisku klubu Dąb Wieliszew, trenerzy przygotują mini zawody oraz konkursy z nagrodami. Podobnie jak w zeszłym roku pojawi się również w ramach projektu „Twój piec nasze powietrze” stoisko ekologiczne z eksperymentami i elementami edukacyjnymi. Nie zabraknie również, tak uwielbianych przez najmłodszych dmuchańców, do których zawsze ustawia się gigantyczna kolejka.

Festiwal smaku

O podniebienia uczestników zadbają sołectwa, które w tym roku również przygotują swoje specjały. Pierogi, ciasta, chleb ze smalcem, czy kałuszyński bigos na pewno zaspokoją kubki smakowe mieszkańców. Podczas Święta Gminy Wieliszew czekać będą również Food Trucki z kuchnią z różnych zakątków świata. Festiwal Food Trucków rozpocznie się już 3 czerwca o 12:00 i potrwa do 4 czerwca.
W tym roku mieszkańcy Wieliszewa i okolic świętować będą  już od piątku 3 czerwca.  Wówczas przy hali w Wieliszewie rozpocznie się Festiwal Food Trucków a wieczorem o 21:30 w kinie plenerowym wyświetlony zostanie film „Dżentelmeni”.

Mobilne radio

W tym roku relację ze Święta Gminy – prawie tuż sprzed sceny będzie można posłuchać w Radio Wieliszew. Czekają na nas wywiady z gośćmi występującymi na scenie, organizatorami i mieszkańcami. Podczas wydarzenia wśród publiczności pojawią się młodzi reporterzy, którzy na gorąco będą zbierać Państwa opinie i pozdrowienia.

Zbiórka dla Ukrainy

Podczas Święta Gminy prowadzona będzie zbiórka na rzecz mieszkańców Ukrainy, którzy mieszkają na terenie Gminy Wieliszew, jak i dla Ukraińców przebywających na terenie swojego kraju.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wieliszew, a współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Link do wydarzenia: http://bit.ly/3sYT9eG

 Źródło: UG Wieliszew

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Ja bym nie szedł. Przyjedzie policja/straż miejska – rozda mandaty byle komu, za byle co – byle poprawić słabe statystyki. Albo jeszczed pobije gdzieś w lesie albo na komisariacie. A i prokurator by się za coś zabrał – oczywiście za te pobicia to nie, bo gdzież by ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *