KULTURA. Karnawałowo w Pałacu

2021-01-19 6:56:39

Wybrane utwory muzyki operowej, operetkowej i fortepianowej znalazły się w programie styczniowego koncertu z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”, który z jabłonowskiego pałacu transmitowany był online. Powiat Legionowski także w tym roku jest współorganizatorem cyklu

Motywem przewodnim noworocznego koncertu był karnawał – czas radości i zabawy. Starannie dobrany repertuar oraz utalentowani wykonawcy zagwarantowali solidną porcję rozrywki na najwyższym poziomie. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się między innymi „Usta milczą, dusza śpiewa” duet z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára, „Taki pan jak pan” aria Adeli z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa (syna), „La donna è mobile” aria Księcia z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego oraz Walc cis-moll, opus 64 nr 2 Fryderyka Chopina.

Na muzyczną ucztę publiczność zaprosił duet śpiewaków – Anna Grabowska-Nadwodna (sopran) oraz Krzysztof Ciupiński-Świątek (tenor), którym na fortepianie akompaniował Robert Skiera. Nieco swobodniejszy niż zwykle repertuar zdecydowanie przypadł do gustu słuchaczom, a sam koncert można uznać za wspaniały prezent noworoczny.

„Pałacowe spotkania z muzyką” to cykl, który zainaugurowano w 2002 roku. Organizowane w jego ramach, raz w miesiącu, występy instrumentalne i wokalne dają miłośnikom muzyki niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wyjątkowych koncertach, poszerzania horyzontów muzycznych oraz integrują lokalną społeczność i budują pozytywny wizerunek nie tylko gminy Jabłonna, ale i całego powiatu legionowskiego. Ponadto co dwa miesiące w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” ma miejsce wernisaż wystawy prac artystycznych.

Fot. Pałac w Jabłonnie
www.powiat-legionowski.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *