KULTURA. Legionowskie spotkania z astronomią

2023-07-25 1:33:07

W piątek 4 sierpnia o godz. 20.00 w Poczytalni (w sali komputerowej na 2. piętrze) rozpocznie się cykl spotkań z astronomią i astrofizyką. Zajęcia przeprowadzone zostaną w ramach realizacji inicjatyw oddolnych wyłonionych przez miejską bibliotekę w konkursie na projekty animacyjno-edukacyjne


Łącznie zaplanowano 4 spotkania, które odbywać się będą o stałej porze. W ich czasie uczestnicy dowiedzą się, dlaczego niebo się „kręci”, poruszone zostaną też tematy światła, grawitacji i wciąż powiększającego się Wszechświata. Choć spotkania będą miały charakter dyskusyjny, nie zabraknie czasu na przeprowadzenie eksperymentów. Każde zajęcia potrwają ok. godziny, a po nich, jeśli pogoda na to pozwoli, będzie można obserwować nocne niebo przez teleskop.
– Chciałem zaprosić mieszkańców miasta do wspólnego odkrywania fascynującego świata astronomii i astrofizyki – mówi Maciej Kowalski, pomysłodawca i wykonawca projektu – Podczas serii czterech wykładów dla początkujących będzie można poznać tajemnice kosmosu, od planet i gwiazd, po galaktyki i czarne dziury.

Harmonogram spotkań:

• 4.08 – Dlaczego niebo się kręci? Opowieści o mechanice nieba.
• 11.08 – Czarna żarówka – opowieść o świetle.
• 18.08 – Co takiego wymyśli Einstein – opowieść o grawitacji.
• 25.08 – Gumowy Wszechświat – opowieść o Wszechświecie.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzież oraz osób dorosłych. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego doświadczenia, a podstawowe koncepcje zostaną przedstawione w przystępny sposób. Liczba miejsc jest ograniczona, a na każde warsztaty obowiązują oddzielne zapisy pod adresem zapisy@bibliotekalegionowo.pl.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *