KULTURA. Lem na warsztatach

2021-05-27 8:46:46

Trwa zorganizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie przedsięwzięcie „Lemowskie konstelacje/instalacje”, podczas którego uczestnicy biorą udział w warsztatach inspirowanych niezwykłą twórczością Stanisława Lema

To prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki i ciekawych świata pozaziemskiego, a także doskonały sposób, aby uczcić przypadającą w tym roku setną rocznicę urodzin pisarza. Projekt zakłada przeprowadzenie siedmiu „kosmicznych” warsztatów.
Dotąd odbył się warsztat teatralno-biblioteczny „Pamiętnik znaleziony w wannie”. W jego trakcie uczestnicy na podstawie wyszukanych w zasobach biblioteki cytatów z książek Stanisława Lema stworzyli rodzaj kosmiczno-teatralno-literackiego chóru. Za nami także warsztat plastyczno-rzeźbiarski „Powrót z gwiazd”. Zadaniem uczestników było stworzenie wielkoformatowych ambalaży i asamblaży w oparciu o wybrane fragmenty twórczości pisarza. Dużym powodzeniem cieszyło się spotkanie filmowe „Wizja lokalna”, które przed uczestnikami postawiło zadanie stworzenia kolażu filmowego. Kolejny był warsztat tworzenia animacji „Powrót z gwiazd II”, a 29 maja odbędzie się warsztat dźwiękowy „Summa technologiae”, który zaowocuje powstaniem ścieżki dźwiękowej do powstałych wcześniej animacji. Podczas dwóch ostatnich spotkań, które zaplanowano w czerwcu, uczestnicy projektu wezmą udział w warsztacie taneczno-ruchowym „Filozofia przypadku”. W jego efekcie powstaną trzy etiudy choreograficzne. Jako ostatni zostanie przeprowadzony warsztat reżysersko-sceniczny „Czas nieutracony”, łączący wszystkie elementy powstałe na wcześniejszych warsztatach.
Zwieńczeniem warsztatów będzie futurystyczne widowisko – performance „Lemowskie konstelacje/instalacje”, które zostanie zaprezentowane w lipcową noc w kosmicznej scenerii serockiej plaży.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *