KULTURA. “Ostatnia Rodzina” historia Beksińskiego w KINIE OTWARTYM

2021-01-29 6:22:08

Pierwsza w tym roku odsłona Kina Otwartego online odbyła się 15 stycznia. Widzowie obejrzeli film pt. “Marona – psia opowieść” w reżyserii Ancy Damian

Obsypana nagrodami, nominowana do Oscara, pełnometrażowa animacja była propozycją głównie dla młodszych widzów, ale i dorośli z pewnością docenili tę unikatową produkcję. Film to popis sztuki wizualnej, okraszonej piękną, interpretacyjną muzyką. Historia maleńkiej suczki Marony i kolejno przez nią napotykanych ludzi opisuje ważną rolę, jaką odgrywa opiekun w życiu swojego pupila.

Od tego roku Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie rozpoczyna nowy cykl filmowy „KINO OTWARTE na sztukę”! Cykl filmów o sztuce zostanie zainaugurowany 29 stycznia pokazem online filmu Jana Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”, ukazującego życie malarza Zdzisława Beksińskiego. Wprowadzeniem do seansu będzie rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Wiesławem Banachem, historykiem sztuki, wieloletnim dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, twórcą Galerii Zdzisława Beksińskiego i przyjacielem artysty. Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie e-maila o treści: “RODZINA” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 28.01.2021 r. Seans jest bezpłatny, liczba widzów ograniczona.

 

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *