KULTURA. „Roztańczone Piaski” x 3 – Ruszają potańcówki na os. Piaski

2022-06-25 5:28:34

„Roztańczone Piaski” to cykl trzech potańcówek organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego to właśnie projekt mieszkanki osiedla Piaski Julity Baczyńskiej wsparty przez Społeczną Radę Wspólnot Mieszkaniowych Osiedla Piaski zyskał uznanie mieszkańców Legionowa i został ich głosami wybrany do realizacji


Nazwa tego projektu nawiązuje do dawnych, dobrych czasów na osiedlu Piaski. Nie tylko nazwa jest symboliczna ale również i miejsce gdzie projekt ten będzie realizowany. Myślę, że nie ma na naszym osiedlu osoby, która nie pamięta sławnego w całym mieście amfiteatru. Amfiteatr na Piaskach wybudowany przez wojsko pod koniec lat 80-tych, znikł z mapy Legionowa kilka lat temu. To tu odbywały się szczególnie latem organizowane przez miasto i wojsko imprezy kulturalne i festyny. Dziś to miejsce ma już inny wygląd, przeznaczenie i nazwę. Obecnie to Park Kościuszkowców, jedyne takie miejsce na osiedlu Piaski. To dobry moment aby powrócić do tak bardzo uwielbianych przez mieszkańców osiedla Piaski festynów i zabaw na świeżym powietrzu. Podczas trzech zaplanowanych w ramach tego projektu spotkań uczestnicy będą mogli integrować się i aktywizować kulturalnie oraz towarzysko, umacniając więzi społeczne i obywatelskie. Mamy nadzieję, iż będzie to początek większego cyklu spotkań i integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców osiedla Piaski. Przy dobrej muzyce dostosowanej do potrzeb i oczekiwań różnych grup wiekowych będziemy mogli wspólnie spędzić trzy letnie popołudnia. Jestem pewien, że projekt ten ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz imprez miejskich.
Na kolejne odsłony projektu „Roztańczone Piaski” zapraszamy już Państwa na dzień 23 lipca i 27 sierpnia.

Mirosław Grabowski

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Lepiej nie iść. Niebiescy będą się czaić za rogiem. To dobra okazja wlepić mandat – za nietrzeźwość, hałasy , złe parkowanie, nadepnięcie partnera na nogę ( to może być 157 kk – nie wierzycie ? A jednak !)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *