KULTURA. “Wokół Mikrokosmosu Prawieku” KONKURS

2021-12-13 11:29:58

Myśląc o stworzeniu modelu Prawieku z książki Olgi Tokarczuk, żywiliśmy nadzieję, że instalacja artystyczna, która w efekcie zawita na legionowskim rynku, stanie się przyczynkiem do ciekawych i różnorodnych zajęć edukacyjnych dla młodzieży

Wieloznaczność i ogromne możliwości interpretacyjne powieści oferują idealną przestrzeń do takich działań. „Prawiek i inne czasy” to dzieło niemalże filozoficzne, pełne głębokich rozważań nad naturą ludzką, istotą Boga, ulotnością życia oraz nieustającym przemijaniem. Chcieliśmy, by nauczyciele m.in. języka polskiego, wykorzystując miniaturę Prawieku, w kreatywny sposób mogli poprowadzić zajęcia z młodzieżą.

W związku z powyższym ogłaszamy KONKURS dla nauczycieli na scenariusz zajęć oparty na instalacji tytułowej wsi, najbardziej oddający ducha Prawieku, jego mistyczność, magiczność i obrzędowość. Pedagodzy biorący udział w konkursie mają za zadanie odnieść się do realnie powstałego mikrokosmosu Prawieku. Zwycięski scenariusz zajęć osnutych na Prawieku zostanie opublikowany na stronie Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, a na jego autorkę/autora czeka nagroda.

REGULAMIN konkursu: [klik]

Mecenasem przedsięwzięcia jest Fundusz Popierania Twórczości ZAIKS.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:www.pik.legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *