Kwietne łąki już wykoszone? DZIWIĘ SIĘ…

2022-07-13 6:45:12

Niedawno pisaliśmy o kwietnych łąkach, którymi chwali się Legionowo i w ten sposób chce stawać w jednym rzędzie z innymi miastami, które podejmują zdecydowane działania w obronie środowiska i przeciwko zmianom klimatu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że właśnie takie dziko rosnące łąki, w przeciwieństwie do krótko strzyżonych trawników, zatrzymują więcej wody deszczowej i chronią ziemię przed wysychaniem

Być może największą powierzchnią na jakiej łąki takie, w dodatku naturalnie, porastały, były tereny pomiędzy ul. Kolejową i torami kolejowymi. Tuż przy ekranach dźwiękochłonnych i po obu stronach ścieżki rowerowej porastały nawet metrowej wysokości trawy i inne rośliny, które nikomu nie przeszkadzały. Te prawdziwe kwietne łąki w ciągu ostatnich 2 tygodni zostały jednak wykoszone. Najpierw przez kolej, a następnie przez ekipy działające na zlecenie miasta.

Można by to zrozumieć, gdyby zielsko zarastało przepusty, studzienki kanalizacyjne, czy inne urządzenia potrzebne do funkcjonowania drogi czy ścieżki rowerowej. Byłoby też uzasadnione przycięcie trawy dla bezpieczeństwa użytkowników przy samych krawężnikach. Ale po co kosić całe połacie łąk? Na to pytanie zapewne znają odpowiedź tylko miejscy i kolejowi urzędnicy.

Być może dla nich kwietna łąka, to nie teren na którym porastają trawy, kwiaty, zioła i wszelkiej maści inne zielsko. Może musi być to teren, który wyznaczyli urzędnicy, prezydent przeciął wstęgę i ktoś za ich funkcjonowanie musi brać pieniądze?

WD

Komentarze

2 komentarze

  1. Maria odpowiedz

    Na osiedlach tez jest dużo ładniej, kiedy nie wpada ekipa SMLW i nie scina trawy i dzikich kwiatow do ziemi, zostawiajac widok nedzy i rozpaczy. No ale wiadomo, na cos spółdzielczą kasę trzeba wywalać, żeby potem dołożyć podwyżki czynszów.

  2. pwn odpowiedz

    Zgłoście fakt nielegalnego wykoszenia do policji ( tfu) i prokuratora ( tfu). Artykuły w kk i w kw się znajdą. Jest też ustawa o ochronie środowiska. Pochwalić się można i kwietnymi łąkami i sprawnością tych szacownych instytucji, nieprawdaż ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *