Łącze symetryczne – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

2022-05-26 11:40:38
Łącze symetryczne jest coraz częściej wybieraną usługą internetową. Jej zalety z pewnością docenią streamerzy, osoby prowadzące kanał na Youtube czy przedsiębiorstwa regularnie organizujące konferencje online. Zobacz, jakie korzyści przyniesie Ci wykorzystanie symetrycznego łącza internetowego.

Łącze symetryczne – co to takiego?

Symetrycznym łączem internetowym nazywamy takie, w którym prędkość pobierania danych równa się szybkości ich wysyłania. Jest to kolosalna różnica w stosunku do standardowej usługi, w której, choć prędkość downloadu często wygląda imponująco, wysyłanie danych rzadko przekracza wartość 10 Mb/s. W praktyce taka rozbieżność wpływa na wydajność sieci, często obniżając ją do poziomu, w którym nie jesteśmy w stanie w pełni korzystać z jej przepustowości. Łącze symetryczne rozwiązuje ten problem, oferując jednakową prędkość dla pobierania i wysyłki danych. Dowiedz się więcej pod adresem http://www.s-net.pl/dostep-do-internetu.

Kto najbardziej skorzysta na łączu symetrycznym?

Taki rodzaj internetu najbardziej przysłuży się osobom często przeprowadzającym transmisje live w social mediach czy wykonujące streaming. Łącze symetryczne umożliwi nam nawet strumieniowanie obrazu w jakości 4K, co jest całkowicie nieosiągalne przy korzystaniu ze standardowego internetu.

Na łączu symetrycznym skorzystają również osoby prowadzące biznes. Niezależnie od rodzaju naszej działalności wymieniamy z klientami ogromne ilości danych. Zapewniając sobie wysoką prędkość zarówno pobierania jak i wysyłania plików zyskujemy pewność, że nie zaskoczy nas żadna sytuacja i będziemy w stanie błyskawicznie odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Łącze symetryczne w użytku domowym

Internet symetryczny świetnie sprawdzi się też w przypadku codziennych zadań. Dzięki niemu błyskawicznie podzielimy się z bliskimi materiałem wideo czy przeprowadzimy długie rozmowy przy użyciu popularnych komunikatorów w doskonałej jakości. Łącze symetryczne okaże się też doskonałym wsparciem przy zapisywaniu danych na dysku wirtualnym, co pozwoli nam sprawnie zabezpieczać najistotniejsze dla nas zdjęcia, filmy i nagrania audio.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Szkoda że odpowiedzialność karna nie jest symetryczna. Prokurator potrąci na pasach ( sprawa z legenowa ….) – umorzenie, “zwykły” człowiek – sprawa w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *