LEGIONOWO. Salmonella w Legionowie – Sanepid potwierdza 3 przypadki

2018-06-05 2:26:16

Legionowski Sanepid potwierdził 3 przypadki zatrucia bakterią salmonelli w Legionowie. Przyczyną zatrucia było spożycie ciast z sieci kawiarni Green Caffe Nero

W związku z doniesieniami czytelników sprawdziliśmy czy na terenie Legionowa doszło do zatrucia bakteriami salmonelli.

Sanepid odpowiada

Zadaliśmy pytania do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie w sprawie kontroli w kawiarni sieci Green Caffe Nero. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że do tej pory w Legionowie odnotowano 3 przypadki podejrzenia zatrucia pokarmowego ( w trakcie diagnostyki szpitalnej) oraz 1 potwierdzony przypadek salmonelozy wśród mieszkańców powiatu legionowskiego.

– Wszystkie te osoby spożywały ciasta z kremem w Green Caffe Nero w Legionowie. Względem tego lokalu podjęto czynności kontrolne już dnia 1.06.2018 r. Obecnie jesteśmy w trakcie prowadzenia dochodzenia epidemiologicznego. Na chwilę obecną nie można jeszcze jednoznacznie stwierdzić co było przyczyną tego zdarzenia – podaje mgr. inż. Sylwia Patejuk – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Green Caffe Nero prowadzi własne śledztwo

“Wstępne ustalenia wskazują, że partia produktów nabiałowych dostarczona do naszej piekarni zaopatrującej kawiarnie w ciasta, mogła nie spełniać wymogów bezpieczeństwa żywności, pomimo, że podlega badaniom.

Po odebraniu sygnałów w trybie pilnym uruchomiliśmy konieczne do wyjaśnienia tych sygnałów procedury. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży wszystkich ciast z kremem, które mogły by się okazać potencjalną przyczyną sygnalizowanych niedyspozycji żołądkowych. Obecnie sprawa jest badana w ramach procedur wewnętrznych i Sanepidu.” – brzmi oficjalny komunikat na fan page’u firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *