LEGIONOWO. Trzeci zatrzymany w związku z zabójstwem obywatela Nepalu

2019-01-07 10:36:57

W miniony czwartek (3.01) policjanci z Legionowa zatrzymali w Łodzi 20-letniego obywatela Indii. Mężczyzna został zatrzymany w związku z zamordowaniem 37-letniego właściciela restauracji Everest w Legionowie

Policjanci z Legionowa zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 37-letniego Nepalczyka. Jest nim 20-letni obywatel Indii. Wobec niego również Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w sobotę (29 grudnia) do policji trafiło zgłoszenie dotyczące zwłok w samochodzie zaparkowanym przy ul. gen. Roi na legionowskim Bukowcu. Na miejsce przyjechała policja, która potwierdziła, informacje o zwłokach mężczyzny. Okazało się również, iż mężczyzna wyglądem przypominał poszukiwanego obywatela Nepalu.

Ofiara została uduszona

Na miejsce wezwany został prokurator. Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego medyka sądowego ustalono, że ofiara została uduszona kilka dni wcześniej. Z komunikatu prokuratury wynika, że w wyniku intensywnych działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy byli pracownikami pokrzywdzonego. Z nieoficjalnych informacji udało nam się ustalić, że ofiara została uduszona przy użyciu stalowej linki.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że to nie koniec zatrzymań. Policjanci pracowali dalej nad sprawą. Na efekty nie trzeba było długo czekać W miniony czwartek przez legionowskich kryminalnych został zatrzymany kolejny podejrzany mężczyzna, 20-letni obywatel Indii. Do zatrzymania doszło na terenie Łodzi.

3 zarzut zabójstwa

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *