LEGIONOWO. Absurdalne zarzuty wobec “Absurdalnego Legionowa”

2018-01-02 7:43:16

Prezydent Roman Smogorzewski oskarżył administratora strony “Absurdalne Legionowo” o kierowanie przeciwko niemu gróźb karalnych oraz o bezprawne rozpowszechnianie jego prywatnych danych osobowych. Ostatecznie dochodzenie w tej sprawie zostało umorzone


Profil na facebooku “Absurdalne Legionowo” opublikował jawne materiały dotyczące Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Romana Smogorzewskiego. Znalazł się tam między innymi adres zamieszkania prezydenta.

Tajny adres prezydenta?

Może to ubodło Smogorzewskiego, bo jak wiemy zamieszkuje on w Józefowie (gm. Nieporęt). Na profilu “Absurdalne Legionowo” zapowiedziano też, że adres Smogorzewskiego zostanie udostępniony mieszkańcom w wersji papierowej. Prezydent stwierdził, że są to za groźby karalne i złożył doniesienie do prokuratury. Prokuratura zleciła natomiast prowadzenie dochodzenia legionowskiej policji. Postępowanie prowadzone było w kierunku art. 49 z ustawy o ochronie danych osobowych oraz art.190 §1 Kodeksu karnego.

O czym nie informują urzędowe media

Administrator Profilu zeznając w charakterze świadka poinformował, że “Absurdalne Legionowo” powstało aby udostępniać mieszkańcom Legionowa informacje o różnych sprawach, o których nie dowiedzą się z gazety Miejscowa i telewizji LTV. Wyjaśniał także, iż chodzi także o wywołanie dyskusji na temat spraw dotyczących i nurtujących mieszkańców Legionowa. Jedną z nich miał być adres zamieszkania prezydenta miasta, który według świadka zmienia się w zależności od sytuacji, czyli od tego czy są akurat wybory czy nie.

1:0 dla Absurdalnego Legionowa

W postanowieniu o umorzeniu dochodzenia czytamy, iż według świadka materiały które zostały opublikowane były jawne, bo uzyskał je z Biura Komisarza Wyborczego w Warszawie. Zaprzeczył on także, iż składał jakiekolwiek groźby pod adresem Smogorzewskiego. Przedstawione przez Smogorzewskiego zarzuty nie znalazły więc oparcia w zebranym materiale dowodowym. Jak czytamy w postanowieniu o umorzeniu dochodzenia – Analiza całokształtu zebranego w sprawie materiału dowodowego nie dała podstaw do wydania postanowienia o postawieniu zarzutów.

Kolejne doniesienie i próby “uciszenia”

Wiele wskazuje jednak na to, że to jeszcze nie koniec ataków, a więc i prób “uciszenia” “Absurdalnego Legionowa”, które wielokrotnie zalazło już za skórę władzom miasta, publikując niewygodne dla nich dane. Z naszych informacji wynika bowiem, że doniesienie do prokuratury przeciwko administratorowi profilu złożyła również prezeska KZB Legionowo sp. z o.o. Irena Bogucka (czyli należącej do miasta Legionowo spółki). Tym razem “Absurdalne Legionowo” zostało oskarżone o zniesławienie pani prezes. O wynikach dochodzenia będziemy informować w następnych numerach TiO.

Jacek Jankowski, Wojciech Dobrowolski

Komentarze

3 komentarze

  1. Edek z fabryki kredek odpowiedz

    Doniesienie do prokuratury prezeski Boguckiej też już umorzone przez policję i prokuraturę. Teraz może być jeszcze tylko pozew prywatny Boguckiej przeciwko Absurdalnemu L. 🙂 🙂

  2. Kamil odpowiedz

    Jak widać nie tylko Smogorzowi zaleźli za skórę. Bogucka z KZB też doniosła do prokuratury. To jest zamykanie ust niezależnym mediom …. !!

  3. Wojciech odpowiedz

    Trzymam mocno kciuki za “Absurdalne..”. Jak żaden dotąd profil pokazuje ono rzeczowo i merytorycznie, jak mieszkańcy są robieni w balona, przez naszą kastę możnowładców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *