LEGIONOWO. Afera VAT-owska z gitarzystą Lady Pank wykryta w Legionowie

2021-09-09 5:37:32

Prokuratura Regionalna prowadzi śledztwo w sprawie tzw. agencji eventowej. Jej 48-letni zarządzający podejrzany jest o wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł. W sprawę zamieszany jest m.in Jan B. – gitarzysta zespołu Lady Pank

Zgodnie z informacjami na jakie powołuje Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Regionalna w Warszawie od grudnia  2019 r. prowadzi śledztwo w tej sprawie. Inicjatorem śledztwa są:  Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego w Legionowie.

– W toku śledztwa zgromadzono dowodowy wskazujące, że poświadczające nieprawdę faktury były dystrybuowane przez współpracującą z podejrzanym warszawską księgową. Ustalonym osobom nabywającym nierzetelne faktury sukcesywnie ogłaszano zarzuty z art. 271a §1 kodeksu karnego, art. 62 § 2 kodeksu karnego skarbowego albo art. 273 kodeksu karnego. Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show biznesu – poinformował prokurator Marcin Saduś, z Prokuratury Regionalnej w Warszawie, dodając, że:  – do czasu wykonania czynności z udziałem wezwanych osób, Prokuratura Regionalna w Warszawie nie będzie informowała o szczegółach zarzutów, jak również kogo one dotyczą.

W sprawę ma być zamieszany m.in. gitarzysta zespołu Lady Pank, Jan B. zgodnie z doniesieniami medialnymi muzyk został już przesłuchany i usłyszał zarzuty wyłudzenia podatku VAT i posługiwania się fałszywymi fakturami na około 200 tys. złotych i ok. 50 tys. zł niezapłaconego VAT-u. Fałszywe faktury miały dotyczyć trasy koncertowej, która odbyła się w 2018 r.

fot. wikipedia.pl

 

Komentarze

4 komentarze

  1. Fatass odpowiedz

   Ladyfanka, Tamara, nie pisz głupot bo ludzie na mieście się z Ciebie śmieją.

  2. Fan Ladyfanki odpowiedz

   Nie dość, że jest Pani bardzo seksowną kobietą to jeszcze ma Pani wspaniałe zdanie o Janku, który jest chyba najlepszym Polskim gitarzystą

 1. Hahahahaha.... odpowiedz

  Ale Fendera ma zaje*******. I tego mu nikt nie odbierze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *