LEGIONOWO. Apartamentowiec naprzeciwko kościoła przy ul. Piłudskiego

2021-01-22 5:52:30

Legionowska spółdzielnia mieszkaniowa (SML-W) wystąpiła o pozwolenie na budowę budynku u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wysockiego, naprzeciwko kościoła
pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Budowa łączy się z likwidacją żółtego blaszaka Społem oraz części zielonego skweru przy bloku nr 43

22 grudnia do Starostwa Powiatowego w Legionowie wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę 5-kondygnacyjnego budynku z 19 mieszkaniami oraz częścią usługową na parterze (3 lokale) i garażem podziemnym. Inwestycję zaplanowano przy ul. Piłsudskiego u zbiegu z ul. Wysockiego. W miejscu tym obecnie stoi żółty blaszak, gdzie znajduje się sklep Społem, a resztę terenu wypełnia zielony teren rekreacyjny znajdujący się pomiędzy wieżowcem nr 43 (ul. Marysieńki 2) a ulicą Piłsudskiego.

Blaszak do wyburzenia

Inwestycję tę zapowiadano od lat, ale problem stanowił duży zielony teren należący do miasta. SML-W chciała pozyskać go od urzędu w zamian za inną działkę. Najwyraźniej już transakcję tę zrealizowano. Zapowiedziano też wyburzenie blaszaka, a  Społem ma zająć jeden z lokali usługowych w planowanym bloku. Powierzchnia zabudowy planowanego budynku to 655 m2, a powierzchnia użytkowa – 2705 m2. Dla inwestycji zaplanowano 37 miejsc parkingowych: 25 w garażu podziemnym i 12 na terenie przylegającym. Oprócz tego ma powstać 30 miejsc parkingowych dla rowerów.

Zniknie kolejna zielona enklawa

Nowy budynek ma pochłonąć dużą część zielonej przestrzeni znajdującej się pomiędzy wieżowcem nr 43 a ulicą Piłsudskiego, naprzeciwko kościoła. Jest to tradycyjny teren rekreacyjny służący mieszkańcom okolicznych bloków. Zajmując się tą sprawa już kilka lat temu, zabraliśmy wiele negatywnych opinii mieszkańców na temat zabudowy tego terenu. Część mieszkańców była oburzona, że kilka metrów od ich balkonów wyrośnie kolejny apartamentowiec, który zasłoni im widok, a inni stanowczo sprzeciwiali się likwidacji kolejnego zielonego skwerku.

Paulina Nowicka

Komentarze

7 komentarzy

 1. feafe odpowiedz

  POLSKA JEST KRAJEM KATOLICKIM, KODEKS KARNY OPARTY JEST NA 10 PRZYKAZANIACH ALE PRZY PIĄTYM “NIE ZABIJAJ” POWINNO PISAĆ W NAWIASIE “OPRÓCZ BOLSZEWII I PEDOFILI”.

 2. Agddd odpowiedz

  Masakra i bezprawie tylko takie słowa przychodzą mi na myśl. Czynsze rosną. Średnia kwota czynszu w Legionowie niejednokrotnie przewyższyła już ceny czynszów warszawskich dzielnic, a Ci sobie Apartamentowiec w środku Pandemii wymyślili. Jak można do tego dopuścić. Ludzie miejcie litość i opanujcie się i nie niżcie ostatnich terenów zielonych w centrum miasta. Nie możemy do tego dopuścić!!!

 3. Victor odpowiedz

  Dziwię się, że LMS nie wpadł na pomysł zburzenia Kościoła. Taka fajna działka, w takim fajnym miejscu. Po co to komu?? Paru moherom?? Jaki piękny apartamentowiec mógłby tam stać. Ile kasy można wydoić, o kurczę. A może LMS jest tak ludzki?

 4. jamżeBolesław odpowiedz

  Brak mi słów, niestety SMLW jest monopolistą i ciągle im mało.A stare bloki są niedoinwestowane i brudne, brak altan śmietniki do segregacji itp.Normalnie “chinatown”

 5. elwuo odpowiedz

  To już zaczyna podchodzić pod bandytyzm, legionowska polityczna mafia jeszcze za słabo ma konta nabite…

 6. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Z zielonego Legionowa Romek i jego dworzanie zrobili miasto pełne asfaltu, betonu i smogu. Na zielonych terenach powstają kolejne blokowiska. Oddychamy smogiem, starsi ludzie mdleją. Znalezienie miejsca do parkowania auta graniczy z cudem. Planowana budowa spalarni śmieci ten stan jeszcze pogorszy. On sam nie mieszka w Legionowie więc nie jest to jego problem.

 7. Urbano odpowiedz

  Makabra. Bądźcie przeklęci niszczyciele naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *