LEGIONOWO. “Apteka z uśmiechem” przekazała środki ochrony osobistej dla DPS-ów

2020-04-24 6:44:12

 

Legionowska „Apteka z Uśmiechem” mieszcząca się przy ulicy Piłsudskiego 13 (pracuje 24h), przekazała Urzędowi Miasta środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji o łącznej wartości 11.000 zł. Wymienione przedmioty zostały przekazane dla pensjonariuszy i pracowników 3 domów pomocy społecznej oraz trafiły do legionowskich ratowników medycznych

1200 trójwarstwowych jednorazowych maseczek, 2000 sztuk rękawiczek jednorazowych i około 20 litrów płynu do dezynfekcji zostało dostarczone m.in. do Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie oraz seniorów i pracowników w Niepublicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej „Wigor”. Pracownicy urzędu przekazali materiały medyczne również dla legionowskich ratowników NZOZ “Legionowo” przy ul. Józefa Sowińskiego 4.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia w Polsce istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Nosimy maseczki lub szale czy materiałowe kominy, które służą do ochrony przed koronawirusem. By uniknąć zarażenia w punktach handlowych i usługowych korzystamy z jednorazowych rękawiczek oraz z płynów dezynfekujących. – Dziękuję państwu Teresie i Jarosławi Panek za ten szlachetny gest.

Podarowane środki ochrony osobistej zdecydowaliśmy się przekazać tam, gdzie niebezpieczeństwo występowania wirusa jest największe, a pensjonariuszami czy pacjentami są osoby najbardziej narażone na zakażenie. Chodzi też o bezpieczeństwo ratowników i personelu medycznego. – mówi Piotr Zadrożny, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo.

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *