LEGIONOWO. Automaty z maseczkami i żelami na terenie miasta

2020-04-22 1:09:26

Przed Świętami Wielkanocnymi w Legionowie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Batorego, obok Szaszłykarni postawiono komercyjny automat, z którego możemy kupić chusteczki, maseczki ochronne oraz żele antybakteryjne. Dwa kolejne automaty uruchomiono we wtorek 21 kwietnia: w Centrum Komunikacyjnym i przy Ratuszu. Te dwa ostatnie pojawiły się w ramach pilotażowej akcji KZB Legionowo oraz Urzędu Miasta Legionowo

Jak wynika z informacji umieszczonej na szybie automatu przy Szaszłykarni, ceny uzależnione są od aktualnych cen na rynku. I tak za maseczkę ochronną zapłacić musimy 8.80 zł, za chusteczki nawilżone płynem z alkoholem 70-procentowym 4.50 zł, a za żel antybakteryjny 13.90 zł. Jest to inicjatywa prywatna.

Automaty przy Centrum Komunikacyjnym i Ratuszu pojawiły się w ramach pilotażowej akcji KZB Legionowo oraz Urzędu Miasta Legionowo. Maseczki ochronne, które w nich znajdziemy, zostały zakupione przez spółkę miejską i odsprzedawane są po koszcie zakupu, tzn. 2,80 zł. za sztukę. Maseczki, które można zakupić, są jednorazowe, pakowane po 3 sztuki w kartonowych pudełkach, które nieodpłatnie przekazała w tym celu legionowska firma PPU ELTA Elżbieta i Tadeusz Kaczyńscy. Jak informuje UM Legionowo pierwsze kilka dni funkcjonowania maseczkomatu pozwoli na ocenienie tego projektu i w zależności od zainteresowania mieszkańców, podjęcie kolejnych działań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *