Facebook


LEGIONOWO. Będzie deptak

2017-04-23 5:52:24

Już wkrótce ciąg pieszy na osiedlu Jagiellońska biegnący pomiędzy ulicami Sowińskiego a Królowej Jadwigi ma zamienić się w estetyczny deptak. Zmodernizowana zostanie nawierzchnia, pojawią się nowe latarnie oraz ławki. Nieopodal deptaku powstaje siłownia plenerowa i zielony zakątek. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są członkowie rady osiedla Jagiellońska, którzy do tej pory zebrali ok. 300 podpisów pod swoją inicjatywą. Część mieszkańców ma jednak obawy, że powstanie w tym miejscu droga przelotowa…

– Zaplanowałyśmy tu zrobić tzw. promenadę, deptak spacerowy. Wymiana nawierzchni, wymiana oświetlenia, no i ławeczki. Ponieważ tu bardzo dużo ludzi chodzi na targ z całej okolicy, nie mają gdzie odpocząć, więc ławeczki się przydadzą. Lampiony są w takim stanie jakim są, więc też wymiana lampionów i wymiana nawierzchni bo też jest nieciekawa – powiedziała Zofia Rostkowska z Rady Osiedla Jagiellońska, która zbierała podpisy wśród mieszkańców za stworzeniem deptaka.

Drogi ma nie być

Jak przekonywała Beata Woźniak Rada Osiedla bardzo mocno współpracuje z Urzędem Miasta i mocno zabiega o to, żeby około 200 metrowy odcinek zyskał nowy chodnik, zakola na ławeczki, a także schludne lampy oświetleniowe. – Jest to fajny pomysł dlatego, że akurat tutaj niedaleko pomiędzy sosnami będzie postawiona siłownia zewnętrzna i ma być również zrobiony zielony zakątek, więc byłoby to fajne miejsce na wypoczynek – powiedziała Beata Woźniak, kierownik administracji Osiedla Jagiellońska. Okoliczni mieszkańcy przy okazji zbierania podpisów wyrażali jednak swoje obawy. Martwili się i zadawali pytania, czy tu będzie droga przelotowa, której sobie nie życzą. Jednak pomysłodawcy szybko uspakajali zaniepokojonych, tłumacząc, że chodzi wyłącznie o coś na wzór promenady. – Nie to jest zamiarem rady osiedla oraz spółdzielni. Natomiast bardzo byśmy chcieli żeby miasto to wyremontowało i żeby fajnie to wyglądało – stwierdziła Beata Woźniak.

Zebrali 300 podpisów

Organizatorzy póki co, zebrali ok. 300 podpisów. Pomysł ten, popierają również radni z tego okręgu. – Kolejny, świetny pomysł członków Rady Osiedla Jagiellońska. Wszyscy wiemy, że ciąg pieszy łączący ul. Sowińskiego z Królowej Jadwigi jest bardzo często uczęszczany przez mieszkańców. Pierwsza akcja zbiórki podpisów pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się pomysł modernizacji nawierzchni, wymiany oświetlenia, a także ustawienia nowych ławek w tym miejscu. Udało się zebrać około 300 podpisów – powiedział radny Przemysław Cichocki, który jednocześnie wyraził nadzieję, że uda się wygospodarować środki na ten cel jeszcze z tegorocznego budżetu miasta. Środki na ten cel miałyby pochodzić jeszcze z tegorocznego budżetu miasta.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *