LEGIONOWO. „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z przedszkolakami

2018-07-03 9:55:07

Policjanci z legionowskiej komendy w ramach festynu rodzinnego w przedszkolu integracyjnym w Legionowie rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych wakacjach

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” legionowscy policjanci spotkali się z przedszkolakami na festynie rodzinnym w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 5 im. Misia Uszatka w Legionowie, zorganizowanym przez dyrektora placówki Panią Elżbietę Rucińską.
Prócz rozmów z policjantami, przedszkolakami także możliwość na zapoznanie się z policyjnym sprzętem. Dla wszystkich uczestników nie zabrakło drobnych upominków i odblaskowych gadżetów poprawiających ich widoczność na drodze.

Z dziećmi na temat bezpieczeństwarozmawiali: asp.szt. Monika Wasiak oraz dzielnicowy sierż.szt. Wiesław Skrzypek. Policjanci wykorzystując zaciekawienie dzieci policyjnym sprzętem, przypominali przedszkolakom zasady bezpiecznego zachowania się podczas pobytu nad wodą oraz uczestniczenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze m.in. przypominali zasady bezpiecznego przekraczania przejść dla pieszych i podróżowania rowerami.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a policyjny radiowóz i motocykl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Na pikniku obecni byli także przedstawiciele Straży Pożarnej, którzy również prezentowali dzieciom swój ekwipunek.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *