LEGIONOWO. Bo wszystkie śmieci nasze są

2017-08-22 1:42:31

W biały dzień, na terenie miasta kierowca wyrzucił śmieci i spokojnie odjechał

W czwartek (17.08) otrzymaliśmy od czytelniczki informację, że na początku sierpnia, na niezagospodarowanym terenie przy ul. Szwajcarskiej pomiędzy ulicą Zegrzyńską a Polną (teren przeznaczony pod przyszłą Galerię Legionowo), kierowca srebrnej mazdy nr rejestracyjny WL11___ (pełny nr dostępny w redakcji) wyrzucił z samochodu śmieci i odjechał.

Przypomnijmy. Gmina Legionowo jest zobowiązana do odbierania odpadów komunalnych, czyli powstających w gospodarstwach domowych. Każdy właściciel nieruchomości na terenie gminy płaci za wywóz śmieci segregowanych 8,50 zł, a za wywóz śmieci niesegregowanych 15 zł za osobę miesięcznie. Odpady wytwarzane przez osoby prawne i fizyczne prowadzące działalność gospodarczą są wywożone na podstawie odrębnych umów.

Jak poinformował nas dyżurny legionowskiej straży miejskiej, takie wyrzucenie śmieci jest wykroczeniem, za które można dostać mandat (nie ma taryfikatora), a w przypadku nieprzyjęcia mandatu sprawa jest kierowana do sądu.

Do kierowcy (i pasażerki)  apelujemy – nie śmieć, wróć i zabierz to co zostawiłeś!

red.

Komentarze

3 komentarze

 1. Test odpowiedz

  Miasto moje, a w nim syf. Przejdźcie się po legionowskich lasach, tam dopiero jest syf. Ludzie wyrzucają wszystko od zwyklych worków ze śmieciami, które zwierzęta rozrywają i roznoszą, po lodówki, telwizory kineskopowe itd. Po prostu mieszkańcy tego miasta to syfiarze i tyle.

  1. ulotka wyborcza odpowiedz

   a zapytam z czystej ciekawosci czy zegarka nikt nie widział 😉

 2. Alex odpowiedz

  “Każdy właściciel nieruchomości na terenie gminy płaci za wywóz śmieci segregowanych 8,50 zł, a za wywóz śmieci niesegregowanych 15 zł za osobę miesięcznie.” a nie czasami 10 zł segregowane, a 20zl niesegregowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *