LEGIONOWO. Boiskowe problemy, gdzie mamy zagrać

2017-09-20 5:12:36

Do naszej redakcji wpłynął list, w którym jeden z naszych czytelników skarży się na dostępność boisk dla mieszkańców. Z jego relacji wynika, że na grę w piłkę dla osób dorosłych w Legionowie nie ma miejsca

Powiadają, że sport to zdrowie. W myśl tego powiedzenia oraz legionowskiego hasła „Legionowo Porusza”, jeden z naszych czytelników wraz ze znajomymi postanowił pograć w piłkę. Z listu, który otrzymaliśmy wynika, że jest to osoba dorosła i czas na grę ma w godzinach wieczornych ok. 19-21. Tu dla naszego czytelnika zaczęły się schody.

Boisko miejskie

Boisko na terenie stadionu jest płatne, co nie stanowi problemu. Niestety w godzinach wieczornych jest zajęte przez różnie roczniki klubu miejskiego oraz drużyny grające w lidze szóstek, na które jak sam autor listu napisał, on i jego znajomi są za słabi i chcieli pograć rekreacyjnie. Podobna sytuacja ma się z Orlikiem przy stadionie. Chcąc zapisać się na jakiś dzień u Animatora ten mówi, że nie można bo Legionovia ma trening a po godzinie 20 to on kończy pracę i dostał polecenie od prezesa klubu żeby nie zapisywać na tak późne godziny – relacjonuje nasz czytelnik.

Boiska szkolne

Mnogie boiska przy szkołach po godzinie 15-16 są pozamykane. Przychodząc na takie boisko, nie ma nikogo kto może włączyć na nim światło lub nie ma władzy aby podjąć takie decyzję. Takich boisk jest sporo. Według autora listu, gdyby szkolne boiska były łatwiej dostępne pomogłoby to rozładować oblężenie orlika przy stadionie i orlika na osiedlu piaski.

Dlaczego nie wynajmą boiska?

Na to pytanie nasz czytelnik odpowiada, że nie ma terminów, które go interesują, Orliki na stadionie i na Piaskach są wiecznie zajęte a na boiska szkolne nie ma wstępu. Tym samym proponuje, żeby na wzór zachodu zainstalować automaty przy boiskach szkolnych podobne do parkometrów. Wrzucasz monety i zależnie od wartości zapala się światło na określony czas.

Co na to Urząd?

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy władze miasta. W chwili zamknięcia numeru, niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *