LEGIONOWO. Bubel czy furtka? Wraca temat osiedla przy ul. Kościuszki!

2021-08-30 8:21:22

Rada miasta ponownie ma głosować nad zgodą na budowę osiedla przy ul. Kościuszki. Inwestycja ta została negatywnie oceniona przez Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Komisja Rozwoju Miasta wydała w tej sprawie również negatywną opinię. Ponadto nie zaopiniowano 2 uchwał, które są wymagane do podjęcia decyzji

Na najbliższej sesji (wtorek 31.08) Radni ponownie będą głosować się wyrażeniem zgody na realizację osiedla mieszkaniowego przy ul. Kościuszki. Deweloper chce zbudować tam 7 bloków z 216 mieszkaniami i 324 miejscami parkingowymi.

Negatywne oceny

W czerwcu br. Gminną Komisja Urbanistyczno-Architektoniczną wypowiedziała się negatywnie nt. lokalizacji tej inwestycji. Natomiast w dniu 24 sierpnia br. Komisja Rozwoju Miasta Legionowo negatywnie zaopiniowała projekt osiedla przy ul. Kościuszki. Protesty przeciwko budowie osiedla kierowali także do władz mieszkańcy Legionowa podnosząc wiele argumentów, a także wskazując na uchybienia we wniosku dewelopera. Wydawałoby się więc, że sprawa jest przesądzona i rada miasta nie wyrazi zgody na powstanie osiedla.

Brak 2. opinii

Ponadto Komisja Rozwoju Miasta Legionowo zaopiniowała (negatywnie) tylko jeden projekt uchwały w tej sprawie. A przypisy wymagają zaopiniowania dwóch projektów uchwał. Jednego o wyrażeniu zgody na realizację inwestycji oraz drugiego o nie wyrażeniu zgody na jej realizację. W przypadku innych deweloperskich inwestycji: przy ul. Zegrzyńskiej oraz  przy ul. Olszankowej, brak obu opinii był przeszkodą w podjęciu przez radę miasta ostatecznej decyzji. A więc wszystko wskazuje na to, że uchwała bez obu opinii, jako bubel prawny nie może być podjęta i powinna być zdjęta z porządku sesji.

Szansa na reasumpcję

Być może jednak brak obu opinii, w przypadku zagłosowania radnych przeciwko budowie osiedla, okaże się furtką do zarządzenia ponownego głosowania czyli jego reasumpcji, tak jak miało to miejsce już wcześniej. Właśnie w przypadku deweloperskich inwestycji przy ul. Zegrzyńskiej oraz Olszankowej, po podjęciu przez radnych uchwały nie wyrażającej zgody na budowę, władze zarządzały ponowne głosowania, powołując się na formalne uchybienia (tzn. brak zaopiowania obu uchwał). A w międzyczasie “przekonywały” niektórych radnych do innego głosowania, niż poprzednio. Czy tym razem furtka zadziała podobnie…?

Red.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Dariusz Nowak odpowiedz

  Legionowo cierpi na deficyt mieszkań, nowi mieszkańcy muszą przecież zapełnić te puste szkoły, przedszkola, żłobki, na kierowców czekają puste miejsca parkingowe
  A na serio to czego innego się spodziewaliście, tego że ktoś powie dość, że mieszkańców jest już za dużo, ze infrastruktura w żaden sposób nie nadąża za napływem nowych mieszkańców, że mieszkamy na betonowej pustyni ?
  Wolne żarty ale budując kolejne osiedle w tym miejscu automatycznie pozbawiamy się ostatniego miejsca w którym można wybudować tunel, być może o to chodziło.
  Roman zastał Legionowo zielone, zostawi betonowe

 2. AGNIESZKA odpowiedz

  Zostawi następcy Romuś ze swoimi radnymi taki bajzel architektoniczny w tym mieście, że tylko siąść i płakać. Jeżeli nie zostanie zarezerwowany tam teraz ostatni wolny teren w mieście pod przeprawę komunikacyjną to się po prostu za kilka lat udławimy. Zobaczcie co się dzieje na III parceli. Stodoła rośnie za stodołą, gdzie się nie obrócisz. Klimatyczne Legionowo przestało już istnieć.

 3. Roman odpowiedz

  Władze kolejny raz szykują ten sam numer. Jak głosowanie nie wyjdzie, to stwierdzą, że projekty nie były zaopiniowane i ogłoszą REASUMPCJĘ

 4. Andrzej odpowiedz

  Jak głosowanie nie będzie po myśli Romana, to Rysiek ogłosi reasumpcję. Wtedy Agata zagłosuje już poprawnie, a Zbysio wstrzyma się od głosu i wynik głosowania będzie już jak trzeba.

 5. Asdf odpowiedz

  Oczywiście że zamiast bloków w tym miejscu powinien być tunel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *