LEGIONOWO. Chcą przebudować 3 przejścia dla pieszych

2019-11-06 6:57:28

Radny Paweł Głażewski i Przewodniczący Rady Rodziców SP8 Michał Margis zbierają podpisy pod wnioskiem do budżetu na 2020 r. ws. przebudowy trzech przejść dla pieszych na legionowskim os. Piaski oraz budowy boiska przy ul. Piaskowej przy tzw. Blokach Policyjnych


Pomysłodawcy planują przebudować oraz doświetlić trzy przejścia dla pieszych na os. Piaski, na ul. Piaskowej. Pierwszym z nich jest przejście za łukiem drogi, przy wjeździe na osiedle Policyjne, drugim przejściem jest to na skrzyżowaniu przy wjeździe na osiedle wojskowe, trzecim zaś przejście przy skrzyżowaniu ul. Piaskowej z ul. Sybiraków.

Łamanie zakazu i słabe oświetlenie

Jak możemy przeczytać we wniosku, na całej ulicy Piaskowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Niestety zakaz ten jest niejednokrotnie łamany przez kierowców. Radny oraz Przewodniczący rady rodziców zwracają również uwagę, że przejścia dla pieszych na ul. Piaskowej to ważny punkt codziennych przepraw dzieci i młodzieży uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 8 jak i Szkoły Podstawowej nr 4 z Osiedla Wojskowego, Policyjnego, a także z terenu Grudzie. Dodatkowym problemem wskazanym we wniosku jest fakt niewystarczającego oświetlenia wymienionych przejść, który był wielokrotnie sygnalizowany pomysłodawcom przez rodziców dzieci uczęszczających do SP8 i SP4.

Boisko na tzw. Blokach Policyjnych

Drugim pomysłem oby Panów jest budowa boiska na Osiedlu Policyjnym. Miałoby ono mieć wymiary 24×12 metra i być przeznaczone do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Inicjatywę budowy drugiego boiska na os. Piaski Radny i Przewodniczący argumentują jego dużym zainteresowaniem i często brakiem możliwości skorzystania z niego. Obok boiska w tym miejscu zawnioskowano o zainstalowanie kamery włączonej do systemu monitoringu miejskiego w okolicach śmietnika osiedlowego. Jej zadaniem ma być monitorowanie bezpieczeństwa oraz odstraszanie osób, które nie zamieszkują osiedla, a notorycznie w nocy podrzucają tam śmieci.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. miki odpowiedz

    jak widać nie tylko nieszczęścia chodzą parami ale de…..e też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *