LEGIONOWO. Ciąg dalszy afery ze skradzionymi obrazami

2023-02-18 5:23:24

W atrium legionowskiego ratusza od lat działa Galeria Sztuki Ratusz. Za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiane są w niej dzieła sztuki różnorodnych artystów. a początku stycznia w Galerii swoje prace wystawiali Anna i Andrzej Orlińscy. Dwa tygodnie temu 4 obrazy zostały skradzione

Łupem padły 4 marynistyczne dzieła sztuki oraz jedna rama. O kradzieży 31 stycznia br. poinformowano policję.

Weekendowa kradzież

Jak udało nam się dowiedzieć, zgłaszającym był jeden z pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. We wtorek (31 stycznia) w  ratuszu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła materiały. Z odpowiedzi rzecznika miasta Kamila Stępkowskiego wynika, że „Urząd Miasta Legionowo zabezpieczył dostępne nagrania monitoringu obejmujące okres od 27 stycznia a następnie przekazał je policji (6 lutego br., gdy tylko wpłynął taki wniosek)” jednocześnie dodając, że „ratusz jest budynkiem użyteczności publicznej w którym funkcjonują różnorodne podmioty (m.in. sala widowiskowa, siedziba PZERiI) a samo atrium jest częścią wspólną, dostępną dla wszystkich mieszkańców. Przestrzeń wystawowa w atrium jest natomiast oddana do dyspozycji Miejskiego Ośrodka Kultury. Jednakże pamiętać należy, że budynek nie ma ochrony a jest dozorowany. Jednocześnie organizator wystawy nie zwrócił się do urzędu z informacją o konieczność objęcia tej wystawy szczególnym dozorem.”

Policja czeka na monitoring

Zdaniem autora skradzionych obrazów do kradzieży doszło w sobotę (28 lutego) w godz. 18-20. Jak udało nam się dowiedzieć od kom. Justyny Stopińskiej z KPP w Legionowie, obecnie zajmujący się sprawą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego czekają na nagrania z monitoringu, które zdaniem rzecznika Urzędu Miasta, zostały już przekazane. Poinformowano nas, że dotychczas nikogo nie zatrzymano w tej sprawie. Pozostaje pytanie, gdzie obecnie znajduje się zapis monitoringu i co się na nim znajduje?

red.

Komentarze

1 komentarz

  1. Marek Krauss odpowiedz

    Informuję że to nie pierwszy raz że doszło kradzieży obrazki które było pod opieką MOK legionowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *