LEGIONOWO. Co i gdzie się buduje? Pozwolenia na kolejne SZEREGOWCE

2022-07-05 6:27:42

Wpływają kolejne wnioski o pozwolenia na budowę dotyczące szeregowców. Nowa zabudowa mieszkaniowa planowane sa przy ul. Leśnej, Polankowej, Jagiellońskiej, Wyśpiańskiego, Helskiej, Przemysłowej, Kwiatowej i Matejki


Budynek mieszkalny na tyłach Urzędu Skarbowego
Legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa planuje budowę bloku przy ul. Leśnej obok Urzędu Skarbowego.
W liczącym 5 pięter budynku mają powstać 32 mieszkania oraz 54 miejsc parkingowych z czego 46 będzie znajdowało się w garażu podziemnym.

Budynek usługowy przy Warszawskiej i Polankowej
Warszawskie Pokoje Gościnne chcę wybudować blok o kubaturze ponad 1,4 tys. m3 na dwóch działkach zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Polankowej na legionowskim Bukowcu. Nieoficjalnie mówi się, że w budynku ma działać wynajem pokoi gościnnych.

Szeregowiec naprzeciwko DPS Kombatant
Do starostwa wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę czterech budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej przy ul. Jagiellońskiej naprzeciwko DPS-u Kombatant. Na 4 działkach o pow. 1,3 tys. m2 planowane jest powstanie 4 budynków o kubaturze 630 m3. Inwestorem jest znana w Legionowie firma As House odpowiedzialna za dogęszczanie ul. Rycerskiej, Narutowicza oraz Gdańskiej.

6 piętrowy blok przy Wyspiańskiego
Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę 6 piętrowego bloku przy ul. Wyspiańskiego. Na działce mierzącej blisko 3 tys. m2 ma powstać wysoki na 20 m blok oraz 2 piętrowy garaż podziemny o łącznej kubaturze 38 tys. m3. Zgodę na budowę bloku wydali radni w lutym ub. roku.

Budynek na rogu Warszawskiej i Helskiej

Na początku czerwca br. do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę bloku o kubaturze blisko 2 tys. m3. na rogu Warszawskiej i Helskiej na Bukowcu w pobliżu ekranów dźwiękochłonnych przy stacji Shell.

Pięć szeregowców na Przemysłowej
Pod koniec maja br. wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę 5 budynków mieszkalnych dwulokalowych przy skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Bałtyckiej na Bukowcu na działce o pow. 1,1 tys. m2.

8 szeregowców przy tunelu
Na skrzyżowaniu ul. Kwiatowej i Przemysłowej może powstać 8 budynków w zabudowie szeregowej na działce o pow. 1,5 tys m2. Wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji wpłynął do Starostwa pod koniec stycznia br.

Szeregowiec przy Matejki
30 maja do Starostwa wpłynął wniosek o budowę szeregowca na działce o pow. 1 tys. m2 przy ul. Matejki w Legionowie. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku o kubaturze 1,1m3 złożyła firma Moszyn-Development z Legionowa.
red

Komentarze

5 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  Aż serce rośnie kiedy patrzy się na ten niesamowity wręcz ‘rozwój” Legionowa. Serce pęka z dumy kiedy patrzy się na mieszkańców upchniętych jak kury w klatkach, kiedy patrzy się na wyciętą w pień wszelką zieleń, na te pekiny upchnięte na działach gdzie do niedawna stały domy jednorodzinne, pozbawione wszelkiej zieleni i miejsc do parkowania
  Jestem wręcz dumny kiedy patrzę na centrum Legionowa zamienione w gigantyczny parking gdzie miejsc do parkowania i tak brakuje, jestem wręcz dumny kiedy patrzę na tę betonową bezdrzewną pustynię nagrzaną niemal do czerwoności
  A to jeszcze nie koniec, następne działki czekają na “upiększenie i zagospodarowanie”

  1. Jurek odpowiedz

   Daruś ty tylko biadolisz i narzekasz, zrób coś ze swoim życiem kup ziemie pod lasem i postaw dom albo nie szałas i żyj jak panisko na łonie natury.
   Chodź z wiadrem do rzeki po wodę, sraj w krzakach, starą pogoń prać na tarze.
   Będziesz miał zielono, dużo miejsca żeby zaparkować osła i zero sąsiadów a nie będą tylko tacy na twoim poziomie dziki i inna zwierzyna.

 2. tak to wyglada odpowiedz

  to są owoce prostytucji urbanistycznej która rozpanoszyła sie w naszym powiacie

  1. Victor odpowiedz

   gratuluję określenia, muszę zapamiętać

 3. pwn odpowiedz

  Ostatnie tchnienie.. To ostatni rozpęd koniunktury. Ale policji i prokuratora to nie obchodzi. Nawet więcej – zacierają ręce bo jak społeczeństwo zubożeje przestępczość wzrośnie i będzie więcej pracy. Chyba że dostaną rykoszetem bo z podatków na nich nie starczy. I tu was rozczaruję: Tym resortom nie zabiorą – kobiecinom ze szkół, urzędów nic nie dadzą bo są niegroźne – opon na ulicach nie będą palić…
  Ale policja to ostoja władzy więc pieniądze się znajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *