LEGIONOWO. Co myślą o dogęszczaniu miasta

2021-02-13 10:54:47

Coraz większa liczba mieszkańców zaczyna odczuwać negatywne skutki polityki przestrzennej władz. Na każdym kroku widać, jak pomiędzy jednorodzinnymi domami, kosztem zieleni, w kompletnym bezładzie wyrastają nowe bloki i osiedla szeregowców

Nowa wielorodzinna zabudowa, która brutalnie wkracza na osiedla domów jednorodzinnych, budzi sprzeciw mieszkańców. Na niewielkich działkach, gdzie do tej pory często stał, otoczony ogrodem, niewielki dom jednorodzinny teraz deweloperzy stawiają szeregowce i segmenty z 8., a nawet 12. lokalami mieszkalnymi. Oczywiście cierpią na tym drzewa i pozostała zieleń, na które brakuje już miejsca. Miejsc nie ma także dla samochodów, dlatego często blokują one ulice i zajmują chodniki. Zaczyna być coraz więcej problemów z odprowadzaniem wód opadowych, ponieważ powierzchnie takich osiedli niemal w całości są zabetonowywane. W takich miejscach nie może być też mowy o prywatności, bo z powodu zagęszczenia jedni mieszkańcy wręcz zaglądają drugim w okna.
Z kolei na wielkich osiedlach, wśród blokowisk, też zaczyna brakować wolnych przestrzeni, gdzie można by wyjść z psem na spacer, pójść z dzieckiem na plac zabaw albo usiąść na ławce i wypocząć. Są one bowiem zabudowywane nowymi bolkami i apartamentowcami. Nic więc dziwnego, że ludzie zaczynają mieć tego dość.

Poniżej przedstawiamy reakcje internautów na informację o planach budowy niewielkiego apartamentowca (19 mieszkań) przy ulicy Piłsudskiego w Legionowie:

Urbano
Makabra. Bądźcie przeklęci niszczyciele naszego miasta.

Kwiatkowski z Legionowa
Z zielonego Legionowa Romek i jego dworzanie zrobili miasto pełne asfaltu, betonu i smogu. Na zielonych terenach powstają kolejne blokowiska. Oddychamy smogiem, starsi ludzie mdleją. Znalezienie miejsca do parkowania auta graniczy z cudem. Planowana budowa spalarni śmieci ten stan jeszcze pogorszy. On sam nie mieszka w Legionowie więc nie jest to jego problem.

elwuo
To już zaczyna podchodzić pod bandytyzm, legionowska polityczna mafia jeszcze za słabo ma konta nabite…

jamżeBolesław
Brak mi słów, niestety SMLW jest monopolistą i ciągle im mało.A stare bloki są niedoinwestowane i brudne, brak altan śmietniki do segregacji itp.Normalnie „chinatown”

Victor
Dziwię się, że LMS nie wpadł na pomysł zburzenia Kościoła. Taka fajna działka, w takim fajnym miejscu. Po co to komu?? Paru moherom?? Jaki piękny apartamentowiec mógłby tam stać. Ile kasy można wydoić, o kurczę. A może LMS jest tak ludzki?

dav

Agddd
Masakra i bezprawie tylko takie słowa przychodzą mi na myśl. Czynsze rosną. Średnia kwota czynszu w Legionowie niejednokrotnie przewyższyła już ceny czynszów warszawskich dzielnic, a Ci sobie Apartamentowiec w środku Pandemii wymyślili. Jak można do tego dopuścić. Ludzie miejcie litość i opanujcie się i nie niżcie ostatnich terenów zielonych w centrum miasta. Nie możemy do tego dopuścić!!!

Alexandra Kane
Większość mieszkańców się z tym nie zgadza. Niestety z narzekania nic nie ma. Szczególnie z pozycji na kanapie via Facebook. Ja niestety nie mieszkam teraz w Legionowie. Ale jedyne wyjście to uczestnictwo m.in w posiedzeniach rady I aktywny sprzeciw.

Paula Miszkurka-Krupko
Zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce pod względem gęstości zaludnienia (GUS 2019). Jeszcze za mało? Legionowo wkrótce stanie się betonową pustynią!!! Mieszkańcy chcą czymś oddychać, mieć trochę terenów zielonych i piękne widoki ze swoich okien – nie na beton. Czy ktoś tutaj może rozsądnie zarządzić tematem???

Joanna Wesołowska – Dziedzic
Paula Miszkurka-Krupko ekipa Rosiak-Smogorzewski zarządza sprawnie od 20 lat. Swoimi budżetami.

Marcin Boreczek
Sami od kilkudziesięciu już lat wybieracie tych samych pasożytów powiązanych z po lub pzpr (jeden pies), widzicie co robią i dalej na nich głosujecie. Najwidoczniej chcecie mieszkać w Pekinie i mieć mieszkania bez promieni słońca

Irek Wolny
Póki ludzie kupują tak będzie. Kupują bo taniej. Traktują to jak sypialnie nie wiążą przyszłości z miastem w którym nie ma pracy, nie płacą w nim podatków i im wisi. Problem się robi jak nie ma gdzie zaparkować. Pomieszają i uciekają. Zagęszczenie to wina również radnych. Nie chce mi się pisać. To betonowy burdel made im Smogorzewski.

red.

Komentarze

8 komentarzy

 1. Estera odpowiedz

  Chciałabym zapytać władze miasta czy wydając zgody na budowę dwóch bloków i segmentów przy ulicy Herberta rozpatrzyły sprawę wyjazdu z tej ulicy w godzinach szczytu. Zamieszka tu 100 rodzin plus 37 już mieszkających przy ulicy Suwalnej 17 z wyjazdem na Herberta. Łącznie około 140 rodzin a samochodów około 200. Suwalna jest zakorkowana w godzinach porannych do ronda w Alei Legionów. Już jest trudno włączyć się do ruchu z Herberta w Suwalną.

  1. Daro odpowiedz

   A kto się tym przejmuje, analogiczna sytuacja będzie na Jana Pawła gdzie teraz mieszkańcy domów jednorodzinnych mają problem aby wjechać czy wyjechać z posesji
   Jestem ciekawy jak będzie wyglądać sytuacja z wyjazdem na Jana Pawła po oddaniu szeregowca

 2. Ania odpowiedz

  Ci, którzy mają dosyć dogeszczania i Ci, którzy bezpośrednio doświadczają patodeweloperki legionowskiej, za miast pisać posty skrzyknijmy się i zacznijmy działać bardziej konkretnie.

 3. Prawda Legionowska odpowiedz

  Prawda jest taka, że to Starostwo wydaje decyzję na pozwolenie na budowę. A Radni Rady Miasta uchwalają projekt zagospodarowania przestrzennego. Prezydent się cieszy bo budżet rośnie i może robic inwestycje, SMLW sie rozrasta i tez zarabia, deweloperzy zarabiają na sprzedaży. A teraz uderzmy w najniższy szczebel tej piramidy. Kupujących – są zdolni zapłacić nawet pół miliona za mieszkanie, segment w Legionowie bo w Warszawie ich nie stać. A tam pracują. Po paru latach będa narzekać, że przed ich blokiem wyrasta kolejny blok, a tam gdzie chodzili na spcer wyrastają szeregówki i zaczyna się płacz. To po co oni się sprowadzili i robili to co inni teraz? Przepisy powinny być zmienione. Gdzie teren zielony, zakaz! Chcesz mieszkać w Legionowie odprowadzaj przez 5 lat podatki. Sprowadzasz się masz obowiązek płacenia podatku do Legionowa i zameldowania.

 4. Adam odpowiedz

  Zachęcam wszystkich krytyków do sadzenia drzew na własnych działkach.

 5. Czytelnik odpowiedz

  Dzień dobry
  Czytam to co napisał osoba zarzucająca manipulację przez redakcję. Zaczynam się zastanawiać czym jest kierowany taki wpis .
  Urodziłem się w Legionowie i znam historie tego miasta i ludzi którzy trzymają usilnie władze.
  I w całym artkule nie znalazłem nic krzywdzącego tylko smutną prawdę o naszym mieście.
  Ta gazeta jest wolna i piszę prawdę.
  Są inne gazety wydawane przez spółkę KZB tam dopiero są pseudo Wolne media

 6. moim zdaniem odpowiedz

  Mam wrażenie że artykuł jest napisany za zlecenie przeciwników władz miasta. Jaki wpływ one mają bowiem na inwestorów którzy kupują nowe działki i budują kolejne inwestycje? Pozwolenia wydaje Starostwo Powiatowe, zgodnie z miejscowym planem i STUDIUM UWARUNKOWAN które były uchwalane przed obieciem władzy przez obecnych ludzi. Szanowna redakcja nie jest obiektywna a więc działa albo na zlecenie albo z niskich pobudek (zemsta za brak zleceń na ogłoszenia w Toiowo przez UM Legionowa) Wstyd, nic dziwnego że obecną ekipa rządząca Polską chce przejąć media skoro niektóre ciężko nazwać uczciwymi i rzetelnymi.

  1. Daro odpowiedz

   Mam wrażenie że odpowiedź została napisana na zlecenie władz miasta .
   Owszem Starostwo Powiatowe wydaje pozwolenie na budowę ale wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego który to plan został zmieniony przez nikogo innego jak przez OBECNE władze Legionowa, dodajmy wyłącznie na żywotne potrzeby deweloperów.
   To co dzieje się w Legionowie, ta “wolna amerykanka” bezładna zabudowa każdego wolnego kawałka terenu, wycinka ostatnich terenów zielonych, te obrzydliwe stodoły zwane szeregowcami wśród domów jednorodzinnych to właśnie efekt tych zmian.
   Włodarze innych miast uchwalają plan zagospodarowania przestrzennego aby chronić swoich mieszkańców przed zakusami deweloperów.
   A czyj interes chroni się w Legionowie, na pewno nie mieszkańców
   I jeszcze te obrzydliwe insynuacje o rzekomym braku obiektywizmu niezależnej od władz gazety
   Referatem propagandy jedzie na odległość ale mało kto nabiera się już na takie teksty, widocznie potańcówki przestały działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *