LEGIONOWO. Co ze sprawą mobbingu w RATUSZU?

2021-08-07 2:06:45

Specjalna komisja bada sprawę stosowania mobbingu wobec pracowników przez jednego z naczelników. Powodem przedłużenia prac ma być sezon urlopowy. Jak się jednak okazuje, to już nie pierwszy taki przypadek w legionowskim ratuszu


W Urzędzie Miasta 15 lipca br., zarządzeniem prezydenta, została powołana komisja ws. zbadania zgłoszenia przypadku mobbingu. Z wyjaśnień rzecznika UM Legionowo wynikało, że zgłoszenia dokonał pracownik, a chodziło o zachowania jednego z naczelników.

Komisja na wakacjach?

Poinformowano nas także, iż urząd ze względu na dobra osobiste osób, których sprawa dotyczy, na razie nie chce szerzej komentować sprawy. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że nadal trwają prace komisji. A także, iż ze względu na sezon urlopowy prace te mogą się przedłużyć. Nie mogąc uzyskać bliższych informacji, postanowiliśmy przyjrzeć się zgłoszeniom przypadków mobbingu w przeszłości.

Co rok, to przypadek

Jak się okazuje, takie komisje w ratuszu były również powoływane w 2018 r. i 2019 r. Niestety na razie, pomimo zadanych pytań, nie uzyskaliśmy informacji jaki był rezultat tych postępowań. Natomiast w 2015 r. i 2016 r. oskarżenia o mobbing pojawiały się w podległych ratuszowi jednostkach tzn. w Zespole Szkół nr 3 oraz w Zespole Szkole Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Do redakcji od 2017 r. docierały także sygnały dotyczące mobbingu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie. Sprawie tej będziemy nadal się przyglądać.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

3 komentarze

 1. Roman odpowiedz

  JA OBSTAWIAM ALBO WYDZIAŁ, GDZIE USTALAJĄ BUDŻET MIASTA ALBO WYDZIAŁ ZDROWIA

 2. Lesiu odpowiedz

  Co ze sprawą mobbingu? Nic, pewnie zamiotą pod dywan…
  Szkoda pracowników… Bo przecież Smoggy nie wyciągnie konsekwencji… Zresztą przecież ma przyzwolenie od mieszkańców, którzy go wybrali…
  W każdym normalnym miejscu jakby prezydent zwracał się do kobiet per “Ta ruda” czy “najbardziej napalona” dostałby od którejś w twarz i tyle by było…. A tutaj? Został wybrany kolejny raz prezydentem… Więc jak może wyciągać konsekwencje w sprawie kilku krzyków, wyżywania się itd.

 3. Mieszkaniec odpowiedz

  A co to były za przypadki mobbingu w 2018 i 2019 roku, kogo dotyczyły. Ktoś coś wie??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *