Facebook


LEGIONOWO. „Czas zadbać o ludzi” – Legionowo potrzebuje naprawy i nowej wizji rozwoju

2018-09-30 12:29:19

Konwencja wyborcza Bogdana Kiełbasińskiego i Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy

„Nie jesteście Państwo skazani na wybór między Platformą Obywatelską, z jej przybudówkami w postaci stowarzyszeń: Porozumienie Samorządowe i My Mieszkańcy, a Prawem i Sprawiedliwością. Jesteśmy jeszcze My – lokalny, bezpartyjny komitet wyborczy Nasze Miasto Nasze Sprawy” – tymi słowami rozpoczął kampanię wyborczą Bogdan Kiełbasiński, kandydat na prezydenta miasta Legionowo.

W sobotę (29 września) w Błękitnym Centrum, rozpoczęła się kampania wyborcza Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. W trakcie 1,5 godzinnego wystąpienia przedstawiony został program wyborczy, a także kandydaci do Rady Miasta Legionowo oraz do Rady Powiatu Legionowskiego.

Samorząd (NIE) obywatelski
Bogdan Kiełbasiński w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na problemy z jakimi boryka się miasto, od bezmyślnego dogęszczania zabudowy, poprzez pozorowaną walkę ze smogiem, lekceważenie problemów i potrzeb mieszkańców, a kończąc na braku prawdziwego samorządu obywatelskiego.

Potrzeba nowej wizji rozwoju
Hasło rozpoczętej kampanii brzmi: „Czas zadbać o ludzi”. W trakcie konferencji padło wiele słów dotyczących dzisiejszego samorządu, który jest zawłaszczany i korumpowany wysokimi stanowiskami w urzędach. – „Legionowo stało się miastem prywatnym ludzi skupionych wokół władzy. Dlatego legionowski samorząd potrzebuje naprawy, a Legionowo potrzebuje nowej wizji rozwoju” – mówił Bogdan Kiełbasiński

Niezależni kandydaci
Kandydat na prezydenta miasta Legionowo zwrócił również uwagę, że kandydaci Komitetu Wyborczy Nasze Miasto Nasze Sprawy, w przeciwieństwie do kandydatów komitetów popierających prezydenta Smogorzewskiego, są ludźmi niezależnymi, a nie zależnymi pracownikami i urzędnikami. „Nasi kandydaci do Rady Miasta i Rady Powiatu legionowskiego to ludzie niezależni, reprezentujący różne środowiska i grupy zawodowe, gotowi poświęcić swoją aktywności dla rozwoju miasta i powiatu.” – mówił Kiełbasiński. Po czym dodał „Partie przychodzą i odchodzą, a lokalne komitety zakładają mieszkańcy, którzy są stąd. Dlatego będą dbali o wspólne dobro”.

Program Kiełbasińskiego i NMNS
Przedstawiony został również program wyborczy stowarzyszenia, który opiera się na 3 punktach:
„Miasto dla ludzi”, „Edukacja to inwestycja” oraz „Samorząd obywatelski”. Cały program wyborczy do pobrania, znajduje się TUTAJ oraz listę kandydatów do Rady Miasta oraz Rady Powiatu

Komentarze

2 komentarze

  1. Miro odpowiedz

    To dobry kandydat, daleki od walk i wojenek partyjnych i rzekomo,, bezpartyjnych” ( od niedawna ) opcji w Legionowie.

  2. Misiek odpowiedz

    Ciesze się ze mam w koncu wybor – nie musze głosować na PO z pozostałym otoczeniem Smoga, ani na PIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *