Facebook
LEGIONOWO. Czują się oszukani przez dewelopera, sprzedał parking dla mieszkańców

2017-04-28 10:00:06

Osoby, które podpisały umowy ze spółką „Projekt Park” dotyczące lokali w tej inwestycji czują się oszukane przez dewelopera. Ich zdaniem, w projektach aktów notarialnych znalazły się zapisy niezgodne z wcześniejszymi dokumentami i założeniami. Okazało się także, że deweloper sprzedał działkę, na której miał się znajdować nadziemny parking dla mieszkańców


Nabywcy lokali w inwestycji „Projekt Park” znajdującej się przy ul. Mickiewicza w pobliżu Muzeum Historycznego w Legionowie uważają, że ich oszukano. Jak dowodzą, w podpisanej umowie z deweloperem zapewniano ich, że częścią realizowanej inwestycji będzie parking nadziemny dla mieszkańców. Znajduje to potwierdzenie w takich dokumentach jak np. decyzja o pozwoleniu na budowę. Tymczasem w projekcie umowy sprzedaży lokalu, w formie aktu notarialnego, parking ten „wyparował”. Wskazują również na wiele innych nieprawidłowości. zapisów w tym akcie. Chodzi m.in. o schowki lokatorskie, miejsca postojowe w garażu podziemnym, dokumenty geodezyjne, koszty utrzymania nieruchomości oraz problemy z zarządzaniem nieruchomością wspólną. Mieszkańcy dotarli także do informacji, że deweloper sprzedał działkę, na terenie której miała znajdować się nadziemny parking dla mieszkańców, spółce zarządzającej marketem”LIDL”. W ten sposób ich inwestycja nie posiada, w tym momencie, wymaganej przez plan zagospodarowania przestrzennego ilości miejsc parkingowych. Plan zakładam bowiem 1 miejsce przypadające na 1 mieszkanie. W inwestycji „Projekt Park” mieszkań jest 114, a miejsc w garażu podziemnym tylko 76. Gdzie więc mają parkować mieszkańcy? Do chwili zamknięcia bieżącego numeru TiO nie otrzymaliśmy wyjaśnień w tej sprawie od dewelopera.

PS

Komentarze

3 komentarze

 1. hubi odpowiedz

  Cała ul.Mickiewicza zastawiona,a jeszcze nie wszystkie mieszkania sprzedane.Ludzie stawiają samochody przy przejściu dla pieszych ograniczając widoczność i pieszym i kierowcom.Policja tamtędy non stop jeździ i ma klapki na oczach.O co chodzi?Nie wiem.Przechodzę codziennie tamtędy do garażu więc widzę to codziennie.

 2. Alfalafel odpowiedz

  Tam powestanie lidl. A mieszkancy beda parkowac na parkingu lidla. Niestety tylko do godziny i nie dluzej niz do 21.00 ale dibre i to w koncu za darmo. A za paking nadziemny musieliby zaplacic co jak sądzę spotkalo by sie z identyvznym protestem ze parkingu nie ma zatem dla developera to co zrobil bylo lepsze i kazdy by tak postąpil.

 3. Daro odpowiedz

  Skoro są klienci którzy na pniu kupią mieszkania w każdej lokalizacji to nie dziwmy się deweloperzy robią wszystko aby ich zyski były jak najwyższe
  Niedawno pojawił się artykuł o tym że spółdzielnia planuje wyburzenie sklepu Społem przy sądzie i budowę tam…bloku
  Jak dla mnie lokalizacja nie jest ciekawa, ruchliwa ulica tuż pod oknami, i uciążliwe targowisko
  Ale część mieszkańców nie widzi żadnych uciążliwości i chętnie kupi tam mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *