LEGIONOWO. Czy Park Kościuszki przestanie straszyć?

2021-03-28 6:23:46

Radny Mirosław Grabowski złożył interpelację do prezydenta dotyczącą nowych nasadzeń w znajdującym się przy ul. Handlowej Parku Kościuszki. Zdaniem radnego, wiosna to dobry czas, aby zrewitalizować i naprawić straszący wyglądem jedyny taki park na Bukowcu

Interpelacja radnego została przekazana do zarządcy terenu, czyli KZB. W odpowiedzi na prośbę radnego, prezes spółki Irena Bogucka wystosowała pismo, z którego wynika, że opisywane przez radnego obumarłe drzewa zostały usunięte. Jednocześnie zapewniła, że w ich miejscu pojawią się wkrótce nowe nasadzenia.
Ponadto zapewniono radnego, iż znajdujący się tam plac zabaw i boisko sportowe (w dużej mierze zniszczone przez wandali) zostaną poddane renowacji jeszcze przed „sezonem” (1 kwietnia-30 października) i oddane do użytku mieszkańcom. Ale tylko w chwili, kiedy Sanepid wyda stosowne pozwolenia w związku z trwającą pandemią. Czekamy teraz na efekty tych obietnic. Do sprawy będziemy wracać.

red.

Komentarze

4 komentarze

 1. Radny odpowiedz

  Szanowna Pani Janino. Plac zabaw był i będzie. A ten radny wspólnie z mieszkańcami prowadzi rozmowy aby w ramach budowy przeprawy wybudować schody które pozwolą mieszkańcom na bezpieczne i sprawne pokonywaniem torów..

 2. Igor odpowiedz

  Przecież nie będzie żadnego tunelu.

 3. Janusz odpowiedz

  Panie radny, a może złoży Pan interpelację, co się dzieje z obiecanym placem zabaw przy Jagiellońskiej? Dwa przetargi zakończone fiaskiem i co dalej? Wcale nie potrzeba wydawać nawet 600.000 zł, które są w budżecie. Wystarczy trochę odświeżyć obecny plac zabaw, a na resztkach boiska zasadzić drzewa.

 4. Janina odpowiedz

  Już niedługo tego parku nie będzie w ponad 1/3 do czego przysłużył się właśnie ten radny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *