LEGIONOWO. Dalsze dogęszczanie miasta – PYTANIA REFERENDALNE

2022-06-09 10:59:15

W referendum mieszkańcy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania: Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu budowy szeregowców? Czy jesteś za utrzymaniem minimalnej powierzchni działki 500m2 dla domów jednorodzinnych i 800m2 dla bliźniaków? Czy jesteś za wprowadzeniem minimalnych odległości 35 m i 20 m (bez okien) dla budynków wielorodzinnych od innej zabudowy?

Przed 3 tygodniami, jeden z mieszkańców Legionowa zwrócił się do Rady Miasta z wnioskiem o przeprowadzenie referendum samorządowego w celu poznania woli mieszkańców, co do dalszego zagęszczania zabudowy miasta.

Władze i mieszkańcy mają różne interesy

Jego zdaniem, konieczność ponownego wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla „Bukowca A” wskazuje na istotne rozbieżności interesów mieszkańców Legionowa i władz miasta. Wskazał on, że Legionowo jest już od kilku lat gminą o największym wskaźniku gęstości zaludnienia nie tylko w powiecie legionowskim, w województwie mazowieckim, ale i w całej Polsce. Dlatego uważa on, że dalsze zagęszczanie zabudowy miasta może szkodzić interesom i dobrostanowi mieszkańców miasta Legionowo.

Pytania referendalne
Obecnie złożył on wniosek z propozycją pytań, na które mieliby odpowiedzieć mieszkańcy Legionowa:

1) Czy jesteś za wprowadzenie zakazu lokalizacji domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej bez możliwości stosowania wyjątków?

2) Czy jesteś za utrzymaniem minimalnej powierzchni działki 500m2 dla domów jednorodzinnych wolnostojących i 800m2 dla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej bez możliwości stosowania wyjątków?

3) Czy jesteś za takim usytuowaniem nowobudowanych budynków wielorodzinnych, aby stały oddalone którąkolwiek ze ścian w minimalnej odległości 35m od ściany istniejącego budynku na której są okna lub drzwi oraz 20 m od ściany istniejącego budynku na której okien lub drzwi nie ma?

WD

Komentarze

3 komentarze

 1. kaem odpowiedz

  Przecież to nie są żadne szeregowce! Za płotem mam zbudowane “sześć budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej”. To jest zabudowa jednorodzinna zgodna z planem zagospodarowania. Odległość od ściany tego “jednorodzinnego” budynku do mojej ściany z oknem – 8 metrów, ale balkony są wysunięte na ponad metr bliżej. I co? I nic. Pan deweloper może wszystko.

 2. Daro odpowiedz

  Nieważne kto głosuje, ważne jest kto liczy głosy. Już kiedyś mieliśmy ankietę w której mieszkańcy mieli się wypowiedzieć na temat zmian w komunikacji. Okazało się że mieszkańcy nie chcą uruchomienia w Legionowie komunikacji lokalnej z prawdziwego zdarzenia obsługiwanej przez ZTM
  Tak że mnie już nic nie zdziwi

 3. pwn odpowiedz

  4) Czy jesteś za podwyżką 20 % powyżej inflacji dla miłościwie wsadzającego za kratki prokuratora ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *