LEGIONOWO. Dlaczego parkują na trawnikach? Niszczenie zieleni

2023-03-19 5:24:49

Straż Miejska choć dostrzega problem, to nie może nic zrobnić z samochodami parkującymi na trawniku – bo działka należy do Gminy Miejskiej Legionowo. Taką absurdalną odpowiedź otrzymaliśmy od rzecznika legionowskiego ratusza


O dłuższego czasu, po interwencjach czytelników, piszemy o samochodach parkujących w okolicach stacji PKP Legionowo Przystanek. Kierowcy pozostawiaja tam swoje pojazdy, gdzie popadnie, w lesie, na trawniku czy na skrzyżowaniu ulic. Dlatego już kilkukrotnie zwracaliśmy się w tej sprawie do władz miasta. Wreszcie otrzymaliśmy wyczerpującą odpowiedź, z której nie wszystko jednak rozumiemy.

Przymykają oko?

Zapytaliśmy między innymi czy właściciel terenu u zbiegu ulic: Kolejowej, Morwowej i Akacjowej, którym jest Gmina Legionowo, pozwala na parkowanie pojazdów na znajdującym się tam trawniku oraz ścieżce, po której chodzą mieszkańcy, a także Straż Miejska nie reaguje na zgłoszenia mieszkańców? W odpowiedzi przeczytaliśmy, że po przeprowadzonych przez Straż Miejską analizach, okazało się, że teren na którym parkują pojazdy znajduje się poza pasem drogowym, a działka należy do Gminy Miejskiej Legionowo. Dowiedzielismy się także, iż Straż Miejska przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, a następnie je weryfikuje. Nie dowiedzieliśmy się jednak czy gmina pozwala, aby samochody, przez cały tydzień w dni robocze, parkowały na trawniku.

Widzą problem

Z odpowiedzi wynika również, że Straż Miejska dostrzega problem związany z miejscami parkingowymi w tym miejscu. – „Jednakże do ich budowy niezbędne jest dysponowanie działkami, które zgodnie z planem zagospodarowania można przeznaczyć na cele parkingowe oraz funduszami na ich wybudowanie. Ze względu na duże koszty inwestycji bardzo wskazane jest pozyskanie funduszy ze środków zewnętrznych. Grunty na których można zlokalizować parkingi przy stacji Legionowo Przystanek (zgłosimy to również na zbliżających się konsultacjach) należą do PKP PLK S.A.” – napisał rzecznik.

Posadzą żywopłoty?

Dalej dowiadujemy się, że dodatkowym problemem jest okoliczność, że właściciel terenu (PKP – przyp. red.) łączy przekazanie części gruntów z przeznaczeniem pod parkingi, z przejęciem przez Powiat Legionowski tunelu zlokalizowanego w ciągu dróg powiatowych Krakowska – Aleja Róż. Dobrą wiadomością jest informacja, że Urząd Miasta rozważa, na trawniku, gdzie parkują samochody, posadzenie żywopłotów, które uniemożliwiłby wjazd pojazdów na ten teren.

Paweł Szyling

Komentarze

2 komentarze

  1. Waldek 14l odpowiedz

    Zaraz, zaraz, czy ja dobrze rozumiem że w Legionowie można bezkarnie i za darmo parkować pojazdy na trawnikach należących do Gminy Miejskiej Legionowo?
    Czy to samo dotyczy też trawników w centrum miasta , np. koło urzędu?

    1. Victor odpowiedz

      Tak ale nie dla wszystkich. Romek parkuje gdzie chce, nawet pod zakazem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *