LEGIONOWO. Do wypożyczalni w Legionowie trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych!

2019-06-05 8:16:32

Dobra wiadomość dla niepełnosprawnych mieszkańców Legionowa! Do wypożyczalni mieszczącej się w Arenie Legionowo przy ul. Chrobrego 50B trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny. Będzie on bezpłatnie dostępny dla wszystkich potrzebujących

Do wypożyczalni trafiły wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kilka par kul. Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej sprzęt. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Warto dodać, że w wypożyczalni dostępne są także rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, dostosowane do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas.

Wypożyczalnia w Legionowie

Arena Legionowo, ul. Chrobrego 50B, tel. 22 766 45 33

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *