LEGIONOWO. Dofinansowanie na budowę ronda Sowińskiego, Krasińskiego oraz Grottgera

2022-12-30 2:26:18

Wojewoda Mazowiecki przekazał miastu prawie 1,1 mln zł na budowę ronda przy zbiegu ul. Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera


15 grudnia miasto podpisało umowę na realizację inwestycji z firmą TiT Bruk z Nowego Miasta. Przedsięwzięcie ma łącznie kosztować blisko 2,8 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca ma dwa miesiące na finalizację robót drogowych z wyłączeniem okresu zimowego 15.12.2022-15.03.2023 r.
Skrzyżowanie ulic Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera w Legionowie jest nazywane jednym z najdziwniejszych w mieście. Teraz pojawi się tam rondo, które poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego, powstaną w tym miejscu między innymi kolejne elementy sieci dróg rowerowych, ciągi pieszo-rowerowe oraz nowe oświetlenie. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego: im niższe dochody podatkowe, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *