LEGIONOWO. Dworcowy złodziej rowerów

2016-08-11 3:11:11

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 35-latka, który podejrzany jest o kradzież rowerów przy stacji PKP w Legionowie. Okazało się też, że Paweł G. poszukiwany był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za rozbój, którego dokonał w 2009 roku. Bezpośrednio z legionowskiej komendy 35-latek zgodnie z nakazem sądu trafił do zakładu karnego.

Kilka dni temu funkcjonariusze wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy zabezpieczyli na jednej z posesji rowery. Jednoślady w lipcu tego roku zostały skradzione. Policjanci ustalili też, że z ich kradzieżą może mieć związek 35-letni Paweł G. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W tym samym czasie legionowski sąd polecił doprowadzić do zakładu karnego 35-latka gdyż został on skazany na 2 lata pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło w 2009 roku w jednym z salonów gier w Legionowie.

Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych pozwolił na przedstawienie Pawłowi G. zarzutów kradzieży dwóch rowerów. Mężczyzna podejrzany jest o o przecięcie metalowego ogrodzenia przy przejściu podziemnym prowadzącym na perony, a następnie zdjęciu linek zabezpieczających i kradzież rowerów górskich o łącznej wartości 1100 zł.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Paweł G. po czynnościach procesowych jakie wykonali z jego udziałem policjanci, został przewieziony do zakładu karnego. Teraz czeka go kolejny proces sądowy i kolejna kara za popełnione przestępstwo kradzieży mienia. Odzyskane przez policjantów rowery wkrótce wrócą do właścicieli.

KPP Legionowo

Fot. pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *