LEGIONOWO. Faktury grozy za czynsze w spółdzielczych blokach

2022-07-20 6:51:28

Mieszkańcy spółdzielczych bloków przeżyli niemałe przerażenie przyglądając się ostatnim rachunkom za czynsze, które w niektórych wypadkach wzrosły nawet o 200 zł. Spółdzielnia tłumaczy się z obecnego stanu rzeczy, jednocześnie ostrzegając, że to nie koniec podwyżek


Lipcowe rachunki, które otrzymali mieszkańcy spółdzielczych bloków wprawiły niektórych w zakłopotanie.

100, a nawet 200 zł więcej

Niektóre z otrzymywanych faktur są bowiem wyższe nawet o 200 zł. – To już kolejna podwyżka w tym roku, ile można? – mówią nam nasi rozmówcy. Dodając jednocześnie, że wszystko idzie w górę, tylko wypłaty nadal są śmieszne.

Nie mamy możliwości zatrzymać podwyżek

W sprawie czynszów skontaktowaliśmy się z SML-W w Legionowie. Z rozmowy z Markiem Petrykowskim dowiedzieliśmy się, że legionowska spółdzielnia musiała podnieść opłaty ze względu na taryfy ciepła, jakie wprowadził legionowski PEC. Zaś ostatnia podwyżka w PEC wyniosła ponad 62%.
– To nie jest nasza zła wola, tylko realia – mówił w rozmowie z nami Petrykowski. Dodając, że jeżeli dzisiaj nie podnieśliby opłat za ciepło, wraz z początkiem roku w opłatach pojawiłyby się niedopłaty rzędu tysięcy złotych.

Jest drogo, będzie drożej

– Udało nam się (jako spółdzielni przyp. red) wstrzymać podwyżki wynikające z naszych opłat, żeby nie doszło do kumulacji wzrostu opłat. Jednak trzeba powiedzieć wprost, będzie drożej – mówił nasz rozmówca.
Zdaniem Petrykowskiego spółdzielnia nie ma wpływu na dzisiejsze podwyżki. I zaznacza, ze nie tylko PEC podniósł swoje opłaty ale również PWK. – Nieznacznie, ale jednak te opłaty od PWK są wyższe – mówił.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Ktoś odpowiedz

  To może przejść na grzanie każdego bloku osobno? Montować piece w pomieszczeniach do tego przystosowanych? Zużycie realne. Teraz płaci się również za pracowników PEC, zarząd, straty ciepła, remonty, grunty itp. To są opłaty stale. No i PEC musi zarobić na ciepłe. Ogrzewanie danego bloku już zarabiać by nie musiało.

 2. Marcino odpowiedz

  Taki chuj jak Wam zapłace

 3. pwn odpowiedz

  Prokuratora ( tfu), policji ( tfu) i urzędasa ze skarbówki ( tfu) to nie obchodzi. Zamkną albo wpędzą w długi do końca życia. Można ? Można !

 4. Janusz odpowiedz

  Kiedy SMLW zacznie przeznaczać pieniędze z działalności deweloperskiej na potrzeby mieszkańców? Wszystkie inwestycje należy rozliczyć, a w przypadku strat pociąg do odpowiedzialności zarząd. Dosyć dorabiania rodzin i znajomych na kontraktach!

 5. Mart odpowiedz

  A kiedy SMLW poszuka oszczędności? Moge im w tym pomóc. Będą łzy, zgrzytanie zębami, przekleństwa ale skoro nic nie mozna z tym zrobić, niech odczuja to, jak lokatorzy, na wlasnych, przyspawanych do stołków, tyłkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *