Facebook


LEGIONOWO. Galeria Legionowo od września!

2016-02-24 7:28:48

Wszystko wskazuje na to, że już od września mieszkańcy będą mogli się cieszyć z Galerii Legionowo. Budowana od 2013 roku, a następnie wstrzymana na przeszło rok duża inwestycja na rogu ul. Piłsudskiego i Mrugacza, w końcu ma dobiec końca.

Budowa galerii handlowej u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie szła jak po grudzie. Przypomnijmy, iż pierwotne otwarcie Galerii Legionowo zaplanowane zostało na I kwartał 2015 roku. Dlaczego tak się nie stało? Między innymi na skutek skargi sąsiada powstającej galerii, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego jeszcze pod koniec 2013 roku przeprowadził kontrolę trwającej budowy, która wykazała uchybienia. A te z kolei spowodowały wstrzymanie inwestycji na przeszło rok. Jak wówczas tłumaczył inwestor Jerzy Petz przez to, że budowa centrum handlowego została na długo wstrzymana, poniósł on olbrzymie straty.

Otwarcie z początkiem września?
Jednak na początku sierpnia ubiegłego roku na plac budowy ponownie weszli budowniczy, aby dokończyć pierwsze skrzydło galerii znajdującej się od strony ulicy Piłsudskiego. Wówczas inwestor zapewniał, że prace zakończą się do 30 czerwca 2016 roku. Tymczasem podpatrując tempo obecnych robót istnieje obawa, że i ten termin nie zostanie dochowany. – Cały czas mamy nadzieję, że uda się utrzymać harmonogram prac. Na razie jest mały poślizg przy budowie Galerii – potwierdza Jerzy Petz. Tłumaczy jednocześnie, iż nadal zakłada dotrzymanie terminu 30 czerwca. – Po tym terminie chcemy lokale przekazać najemcom i od tego czasu rozpocznie się aranżacja wnętrz, która zajmie zapewne do 2 miesięcy. Kiedy rozpocznie się rok szkolny, spróbujemy otworzyć Galerię – dodaje Jerzy Petz.

30 sklepów w pierwszym skrzydle
Galeria Legionowo będzie posiadała 260 podziemnych miejsc parkingowych i 30 sklepów umieszczonych na powierzchni 10,5 tys. m². Istniała poważna obawa, że z powodu sporych opóźnień prac budowlanych firmy zainteresowane wynajmem lokali pozrywają z inwestorem umowy. Jednak wedle zapewnień Jerzego Petza, nic takiego się nie stało. Galerię m. in. zajmie supermarket spożywczy Piotr i Paweł, jak i butiki – CCC, drogeria Hebe, sklep sportowy Martes, a do tego Media Expert. To wszystko w pierwszym skrzydle. Obiekt ma mieć trzy wejścia bezpośrednio do supermarketu, jedno od strony budynku PGE i główne, umiejscowione od strony skrzyżowania Piłsudskiego i Mrugacza.

Drugie skrzydło zamknie całość
– Jak skończymy pierwsze skrzydło i dokonane zostaną wszystkie odbiory, to od razu rozpoczynamy budowę drugiego skrzydła, które dojdzie do ulicy Słowackiego na tyłach obecnego ZUS–u. Natomiast nie potrafię odpowiedzieć, kiedy drugie skrzydło zostanie wybudowane ponieważ trudno podejmować terminy inwestycji, która się jeszcze nie zaczęła – wyjaśnia Jerzy Petz. Trudno też w tej chwili powiedzieć, co będzie w drugiej części galerii ponieważ nie ma jeszcze całkowicie zamkniętego projektu. Możliwe, że obok znanych restauracji, znajdzie się tam miejsce dla kilkusalowego kina. Wstępne rozmowy z poważnymi operatorami już się odbyły. Kino byłoby wskazane, żeby nowo powstająca galeria przyciągała klientów i nie podzieliła losów oddalonego o kilkadziesiąt metrów Błękitnego Centrum, które często świeci pustkami. Ostatecznie budynek galerii rozciągający się od ul. Piłsudskiego do Słowackiego ma mieć 29,5 tys m2 powierzchni handlowej. Jak czytamy na portalu www.budnet.pl, będzie to jedyny tego typu obiekt w 54–tysięcznym mieście, położonym w 110–tysięcznym powiecie. Daje to ponad 160 tys. osób z siłą nabywczą równą 120 proc. średniej krajowej, mieszkających w strefie oddziaływania Galerii.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *