LEGIONOWO. Gmina w programie InPost Green City

2022-06-23 2:00:33

Legionowo jest kolejnym miastem w Polsce, które dołączyło do programu InPost Green City, wdrażanego przez lidera wśród platform dostaw e-commerce w Europie. W ramach programu w mieście powstaną Paczkomaty® wyposażone w czujniki powietrza, obok nich zostaną zamonotowane stojaki rowerowe a same maszyny zostaną obsadzone roślinnością. Działania te wpisują się w ideę „Smart City”, mającą na celu poprawę jakości życia mieszkańców i rozwój inicjatyw na rzecz ochrony klimatu

Legionowo jest kolejnym miastem w Polsce, które nawiązało współpracę z InPostem. W jej wyniku mieszkańcy będą mogli skorzystać z szeregu innowacyjnych rozwiązań oferowanych w ramach programu InPost Green City. Najważniejszym punktem inwestycji będą Paczkomaty®, pozwalające na wygodny odbiór zamówionych produktów. Każde urządzenie będzie wyposażone w czujnik powietrza, uzupełniający miejską sieć monitoringu zanieczyszczeń. Dachy Paczkomatów® zostaną obsadzone rozchodnikiem, zarówno oczyszczającym powietrze,jak i dającym schronienie owadom. Po odbiór zamówień będzie można wygodnie przyjechać rowerem dzięki zamontowanemu w pobliżu każdej maszyny stojakowi.

Oprócz kwestii środowiskowych Inpost zadba o wygląd samych Paczkomatów® oraz ich otoczenia. W tym celu dla każdego miasta przygotowane zostaną tematyczne okleiny, podkreślające jego unikatowy charakter. Na tylnych ścianach wybranych Paczkomatów® pojawią się również zielone ściany roślin, które pomogą wkomponować urządzenia w otoczenie.

Legionowo od wielu lat stawia na ekologię. W tym zakresie miasto jest liderem w rejonie, a także plasuje się wysoko pośród miast w całej Polsce. Naszym celem we wspólnych działaniach z firmą InPost jest przede wszystkim promocja aktywności proekologicznych, budowa wspierającej ją infrastruktury oraz realizacja inicjatyw budujących i promujących zachowania proekologiczne wśród mieszkańców. Dlatego cieszą nas rozwijane idee elektromobilności oraz dobre praktyki wypracowane w tym aspekcie przez InPost. Ewolucja paczkomatów w obiekty posiadające czujniki powietrza, stojaki rowerowe oraz zielone ściany roślin to krok w lepszą przyszłość dla wszystkich – dodaje Piotr Zadrożny, zastępca Prezydenta Miasta Legionowo”

Działania InPostu w Legionowie są częścią idei „Smart City”. Firma zobligowała się do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej do 2040 roku. Już w 2024 roku połowa floty samochodów dostawczych InPost będzie elektryczna, co pozwoli
na znaczne ograniczenie emisji spalin.

Sama instalacja Paczkomatów® zmniejsza emisję CO2 o 75%, dzięki dostarczaniu przesyłek kurierskich do jednej lokalizacji. Wydajność dostaw pozwala
także na ograniczenie korków i hałasu na ulicach miast.

Program InPost Green City stanowi idealny przykład współpracy biznesu z władzami samorządowymi. Pozwala na poprawę jakości życia mieszkańców przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne. Dzięki otwartości władz samorządowych w Legionowie, wspólnie zmieniamy lokalną przestrzeń. Z dumą patrzymy na nasze dotychczasowe osiągnięcia, planując jednocześnie dalszy rozwój programu w kolejnych miastach na terenie całej Polski. – mówi Marta Zalewska, Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City”

Oprócz Legionowa do programu InPost Green City dołączyły minWarszawa, Kraków, Nowy Sącz, Łódź, Pabianice, Gdańsk, Sopot, Częstochowa, Bytom, Rybnik, Tarnowskie Góry, Bobrowniki, Kielce, Starachowice, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Piła, Gniezno, Konin, Leszno, Jelenia Góra, Legnica, Wrocław, Świdnica, Wałbrzych, Tarnobrzeg, Rzeszów, Lublin, Chełm, Białystok, Łomża, Suwałki. Łącznie w Programie obecnie jest 36 miast.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Potem będzie program czyste miasto. Do centrum samochodzem się nie wjedzie… Ale nie martwcie się – wtedy już niewielu będzie stać na własne auto. Słyszeliście hasło ? Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *