LEGIONOWO. Grabiec w cieniu… cieni

2016-12-01 12:47:37

W czwartek 17 listopada Platforma Obywatelska ogłosiła skład swojego gabinetu cieni, który ma za zadanie recenzowanie poczynań obecnego rządu. Znalazł się w nim legionowski poseł na sejm – Jan Grabiec. Były starosta jednak nie cieszy się najwyższym uznaniem szefa PO Grzegorza Schetyny, który widzi go tylko na stanowisko wiceministra jednego z wielu resortów.

Wedle politologów powołanie tzw. “gabinetu cieni” przez PO w momencie, kiedy partia ta nie jest już nawet liderem opozycji jest błędem. Niektórzy uważają, że członkowie PO nadal nie wyciągnęli wniosków z przegranych wyborów parlamentarnych i zamiast na wyborcach, nadal skupiają się na sobie, czego najlepszym dowodem może być właśnie powołany przez nich gabinet cieni.

Poparcie spada

Tymczasem wedle niedawnego sondażu poparcia przeprowadzonego przez CBOS wynika, że 38 proc. badanych zagłosowałoby na PiS, 17 proc. na Nowoczesną, a tylko 14 proc. na PO. Partia ta, nie tylko nie odrabia strat do obecnie rządzących, ale już nawet nie jest liderem opozycji. Powołany w czwartek 17 listopada przez PO gabinet cieni liczy aż 49 nazwisk. W rządzie cieni, na którego czele stoi Grzegorz Schetyna, a jego wicepremierami są Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak, Grabiec zajmie stanowisko wiceministra Cyfryzacji, Innowacji i Młodzieży. Resortem tym pokieruje Arkadiusz Marchewka.

Prokuratura prześwietla Grabca

Dość małe zaufanie szefa PO do byłego starosty legionowskiego być może ma związek z prowadzonym postępowaniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego przez prezydenta Romana Smogorzewskiego i właśnie Jana Grabca. Chodzi o zmianę zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego, która umożliwiła budowę supermarketu Lidl i dwóch budynków wielorodzinnych w obrębie ulic: Jagiellońskiej, Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego w Legionowie. Warto również nadmienić, iż Grabiec, który wielokrotnie był przez nas proszony o wypowiedź ws. postępowań prokuratorskich, w które uwikłany jest prezydent Legionowa, unikał jak ognia wszelkich komentarzy.

DB

 

Komentarze

4 komentarze

 1. Weronika odpowiedz

  A teraz POwołajmy dwór królewski. Przynajmniej z wyborem kandydatów na błaznów nie będzie kłopotu.

  1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

   na króla to nikt inny jak jego wysokość prof. Rzepliński

 2. Marek odpowiedz

  Janek ma tajną misję – zatopić platformę. Szło mu to do tej pory tak świetnie. Wytykał innym własne grzechy, bez opamiętania blokował tych, którzy zarzucali i udowadniali mu hipokryzję, manipulacje i kłamstwa, zadawali niewygodne pytania. Jako rzecznik PO, w dużej części przyczynił się do niskiego poparcia partii w sondażach. Wodzowie jednak dali się nabrać na misia Grabca, i w nagrodę dali mu nic nieznaczącą funkcję w nic nie znaczącym kółku gospodyń z Wiejskiej. I brawo Jasiu! Jak powiadał klasyk.

 3. Ewa odpowiedz

  Pan Grabiec ogólnie unika wszelkich niewygodnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *