LEGIONOWO. Groził znajomej! Wpadł na kradzieży alkoholu

2022-06-03 11:40:02

Policjanci z Legionowa, zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież alkoholu o łącznej wartości ponad 500 zł. Po zatrzymaniu okazało się, że kradzież to dopiero początek problemów


Do zdarzenia doszło w jednym z miejscowych sklepów. Pracujący tam ochroniarz poinformował policję o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież markowego alkoholu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że amator mocnych trunków próbował wynieść ze sklepu 5 butelek alkoholu o łącznej wartości 500 zł.
38-latek został zatrzymany i przewieziony na Komendę, gdzie okazało się, że prócz kradzieży na mężczyźnie ciążą jeszcze dwa inne zarzuty.
W tym kierowanie gróźb karalnych do swojej znajomej oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się kontaktowania się z kobietą. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów: kradzieży oraz złamania zakazu i kierowania gróźb.
Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego, jednak sąd odrzucił wniosek. Wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny. Prokuratura już odwołała się od decyzji sądu.

Komentarze

2 komentarze

  1. pwn odpowiedz

    Typowe działanie mściwego prokuratora..Wsadzić byle kogo za byle co. Abstrahując od tego przypadku: wsadzamy do aresztu i trzymamy . Jak długo ? Ano teoretycznie nie ma limitu. W praktyce po 3-5 latach wypuszczą jak nie zacznie się proces. Ale jest inna rzecz: jak już się jest w areszcie, to zostanie się skazanym choćby (prawie) nie wiem co, bo uniewinnienie oznaczało by wypłatę odszkodowania.. Tfu !

    1. Krzysiek odpowiedz

      Jakie byle co? Stalking, grozby karalne, kradzież. Malo ci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *