Facebook
LEGIONOWO. Historia i podróże łączą pokolenia

2017-10-14 1:55:40

W dniach 14-16 września wraz z paniami Joanną Kosiorowską i Jadwigą Świderską oraz członkami Ogólnopolskiej Rodziny Kościuszkowców wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Gdańska. Wycieczka była nagrodą dla osób wyróżniających się w pracy na rzecz naszej szkoły i w samorządzie uczniowskim. To już trzeci historyczny wyjazd naszych uczniów i przyjaciół szkoły, żołnierzy Kościuszkowców


Pierwszego dnia, po dotarciu nad morze, zwiedziliśmy Westerplatte. Towarzyszący nam pan przewodnik ciekawie przybliżył nam historię tego miejsca i związanych z nim wydarzeń. Wieczorem wybraliśmy się na niewielkie molo i podziwialiśmy morze po zachodzie słońca.


Następnego dnia udaliśmy się na spacer na gdańską starówkę i zwiedziliśmy jej liczne zabytki oraz najciekawszy cel naszej podróży, czyli Muzeum II Wojny Światowej. Jest to obiekt naprawdę wart odwiedzenia. Nowoczesny budynek kryje w sobie wiele interesujących, realistycznych miejsc, jak np. ulice miast czy wnętrza mieszkań, które pozwoliły przenieść się w tamte czasy. W wędrówce przez muzealne sale i korytarze towarzyszył nam multimedialny przewodnik. Oprócz wystaw, gablot i  eksponatów w muzeum znajduje się wiele ekranów multimedialnych, na których były wyświetlane filmy i relacje świadków tamtych dni. Miejsce to zrobiło na nas ogromnie wrażenie. Było niezwykle poruszającą lekcją historii Polski i świata, oddającą klimat wojennych lat. Uważam, że każdy powinien je odwiedzić, żeby zobaczyć, jak wiele zła i okrucieństwa niosą ze sobą wojny i abyśmy potrafili docenić to, że możemy żyć w czasie pokoju.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Gdynia. Tam oglądaliśmy okręty, takie jak Błyskawica, czy Dar Pomorza. Odwiedziliśmy też Akwarium Gdyńskie i przejechaliśmy się kolejką na Kamienną Górę. Cała wycieczka była bardzo udana i interesująca. Dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy serdecznie naszym przyjaciołom, Rodzinie Kościuszkowców, za organizację wyjazdu i wspólne przeżycia.

Karolina Kazimierczak klasa 7a

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *