LEGIONOWO. Honor Kozłówki

2017-11-23 5:33:42

Władze miasta zostały zmuszone do odwołania pikniku na osiedlu Kozłówka. Mieszkańcom nie spodobały się hasła, a także propagandowy charakter imprezy, której celem miało być promowanie jedynie słusznego kandydata na radnego


Prezydent Miasta Legionowo i Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie postanowili zorganizować piknik integracyjny na osiedlu Kozłówka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie okazja, z której organizowano piknik, a przede wszystkim jego hasło. Na plakatach można było przeczytać – „Piknik integracyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem”, a także jego hasło: – „Gdy z samorządem trzymamy, to biedzie się nie damy”.

Mieszkańcy się obrazili

Piknik ten miał się odbyć 19 listopada br., a więc w okresie przedwyborczym, bo przed wyborami uzupełniającymi do rady miasta Legionowo na osiedli Piaski i właśnie na Kozłówce. Niespodziewanie jednak został odwołany. Okazało się bowiem, że mieszkańcy zerwali wszystkie plakaty, a także dawali wyraz swojemu oburzeniu z powodu stygmatyzacji ich osiedla. Jak napisał jeden z internautów: – tylko ktoś wyjątkowo głupi mógł zorganizować piknik przypominający o biedzie na osiedlu, które od lat zmaga się z krzywdzącymi opiniami na swój temat. Zdaniem mieszkańców Kozłówki, taki piknik i pod takimi hasłami mógłby tylko utrwalić opinię o nich jako obywatelach drugiej kategorii i gorszych legionowianach. Nie chcieli też, aby ich dzieci wytykano palcami w szkole i komentowano, że żyją w ubóstwie i miasto organizuje im specjalne pikniki.

Nie dadzą się przekupić

Mieszkańcy osiedla mówili też, że słabe jest też to, iż władze przypominają sobie o nich dopiero przy okazji wyborów, gdy potrzebują ich głosów. Natomiast przez pozostałe 4 lata kadencji są zapomnianą i niedofinansowaną częścią miasta, gdzie jest niewiele udogodnień, za to czynsze i opłaty są całkiem spore. Dlatego jak mówili, nie dadzą się przekupić grochówką i wyborczymi kiełbaskami prezydenckiego kandydata z branży gastronomicznej. Komentowano też hasła przewodnie pikniku. – „Ja rozumiem, że mają dla nas taki przekaz. Jeżeli nie będziesz trzymał z samorządem, to zdechniesz” – napisał jeden z internautów. Inny natomiast poszedł nieco dalej i napisał tak – „Gdy z mafią trzymamy, to działki mamy”.

Władza się wystraszyła

Opinie te, a także wzburzenie mieszkańców i ich działania, szybko musiały dotrzeć do władz miasta. Dlatego na krótko przed piknikiem dyrektorka Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie obwieściła na Kozłówce, że impreza została odwołana. Dzieci dowiedziały się, że pikniku nie chcieli ich rodzice. Część mieszkańców ujęła się bowiem honorem i stwierdziła, że nie da się kupić za kiełbaski. Dotarły do nas także sygnały, iż o rejteradzie legionowskich władz samorządowych oraz ich rezygnacji z promowania swojego kandydata na radnego, zdecydował jeden krewki mieszkaniec albo nawet mieszkanka Kozłówki. Podobno zagroził on, że stanie w obronie honoru Kozłówki i zrobi władzom taki wstyd, że jeszcze długo ten piknik popamiętają…

ML

Komentarze

17 komentarzy

 1. Tomek z Kozłówki odpowiedz

  Filantrop wstydź się. Ja pracuję uczciwie i zarabiam, a ty…. za pieniądze z ratusza czyli z naszych podatków obrażasz mieszkańców. Ile ci za to płaci smogorzewski …………….. ?

  1. Krzysztof odpowiedz

   Filantropa trzeba olać, nie karmuć trolla. Najlepiej nie czytac i nie reagowac 🙂 Pozdrawiam

   1. Daro odpowiedz

    Dlatego od jakiegoś czasu nie reaguję na zaczepki PANI która zwie się Filantropem
    Innym polecam to samo z małym wyjątkiem przeczytać i….nie reagować

 2. Michal odpowiedz

  Brawa dla Mieszkańców !

 3. Tomek z Kozłówki odpowiedz

  Te Filantrop trolu sprzedajny na usługach ratusza, tchórzliwy pomiocie broniący aferzystów, swoje mądrości to możesz szeptać w łóżku do uszka Romanowi S. i jego kucharzowi Margisowi.

  1. Filantrop odpowiedz

   Gdybym był złośliwy to bym napisał: te Tomek z Kozłowki darmozjadzje i nierobie żyjący z moich podatków weź się do roboty. Takie głupoty to możesz szeptać Pani z Mopsu jak ja prosisz o kolejny zasiłek. Ale na szczęście nie jestem złośliwy. Pozdrawiam

 4. Filantrop odpowiedz

  Hasło wyjątkowo głupie ale tylko ktoś złośliwy może powiedzieć, że na Kozłowce nie ma inwestycji, i że to osiedle aie nie zmjeniło na lepsze

 5. 500+ odpowiedz

  Biedna Kozłówka, od kiedy ??? Na parkingu super zachodnie bryki, w oknach anteny satelitarne….gdzie ta bieda ?

 6. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Patologia z Kozłówy postawiła się Romkowi i w sumie dobrze, brawo.

 7. Nuurmi odpowiedz

  Taka tam bieda? Jaki by nie był prezydent to mocno zainwestował w remonty komunalki i mieszkań socjalnych. Trochę aż za bardzo im doradzał…

  1. PKS odpowiedz

   Gwoli ścisłości nie inwestował prezydent ale my z naszych podatków. Prezydent robił tylko to, za co mu płacimy (także z naszych podatków). Więc żadna łaska.

 8. Artur Sperling odpowiedz

  Zamiast organizować pikniki na których się promuje radnych i kandydatów na radnych niech Miasto za te pieniądze naprawi kawałek chodnika, zrobi gdzieś studzienkę odwadniającą … – mieszkańcy będą bardziej zadowoleni.

 9. Xing odpowiedz

  Kiełbasą? Myślałem że tymi nowym blokami.

 10. Daro odpowiedz

  Szacun, teraz krok dalej i wybranie niezależnego od obozu władzy kandydata
  Oj ale będzie miał przerąbane, takiego policzka władzunia długo nie zapomni

 11. Daro odpowiedz

  To samo będzie na Bukowcu z piknikiem niby „Sąsiedzi sąsiadom”.

 12. Krzysztof odpowiedz

  Brawo Kozłówka!

 13. Tadeusz odpowiedz

  Kozłówka pokazała Smogorzewskiemu i Margisowi, że nie mają tu czego szukać. Ci panowi myśleli, że mieszkańców Kozłówki można przekupić kiełbasą i zupą !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *